Psia gala w Katowicach


Trzyletni golden retriever Galans Karneval zdobył tytuł Best in Show podczas XI Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Katowicach.


Galans Karneval pochodzi z węgierskiej hodowli Petera Juhasza. – Jego matka w zeszłym roku w Poznaniu zdobyła tytuł Mistrzyni Europy. Według rodowodu pies nazywa się Galans Karneval, ale już jak się urodził był bardzo silny, dlatego wszyscy w domu wołamy na niego Sumo – mówi opiekunka zwycięzcy Tunde Porfy.
Podczas wystawy zaprezentowano 3500 psów ponad 200 ras z całej Europy. Najliczniej reprezentowane były labrador retrievery, golden retrievery, yorkshire teriery.

Wystawie towarzyszyły VIII Mistrzostwa Polski Flyball 2006. W drugim dniu wystawy odbyły się zawody drużynowe. Zwyciężył klub Woof z Wrocławia przed The Borders z Katowic i Fort z Warszawy. Najwięcej emocji wzbudził jednak konkurs indywidualny. Mistrzem Polski Flyball 2006 został czteroletni Ares, prowadzony przez Justynę Czekańską z grupy
Duże zainteresowanie wzbudził też pokaz dogfrisbee w wykonaniu grup Woof i The Borders. Ciekawostką wystawy był taniec z psem, zaprezentowany przez Shimonę Drabkovą z Pragi, której partnerowała 7 letnia suczka rasy doberman.

Tekst i zdjęcie: Barbara Malerczyk