Psie igrzyska


W amerykańskim mieście Urbandale (stan Iowa) odbyły się podczas weekendu niezwykłe zawody – II Psie Igrzyska Olimpijskie.

Czworonogi rywalizowały w 18 konkurencjach, często dość nietypowych. Mistrzem w zlizywaniu masła orzechowego z twarzy swojego pana został labrador Lexie. Lizał ją nieprzerwanie przez 52 sekundy (liczył się czas –
im dłużej, tym lepiej). Właściciel psa Randy Weishiet przyznał, że kluczem do sukcesu była… jego broda, którą obficie wysmarował masłem.

W konkurencji zjadania psiej karmy niedościgniony okazał się Popper rasy Jack Russell terrier, należący do Kate Lehmann. Ten 4-letni zwierzak pochłonął miskę karmy w 10 sekund.

Mały sportowy dramat przeżyli właściciele sznaucera miniaturowego o imieniu Capital, który wystartował w konkurencji „Hotdog Bob”. Zadaniem psów było odnalezienie i zjedzenie ukrytego w misce z wodą hot doga. Capital odnalazł go jako pierwszy, ale… nie chciał jej zjeść! – Capital nie jada pożywienia dla ludzi – tłumaczyła swego zawodnika Becky Nichols. Zwycięstwo pozostało jednak wśród sznaucerów miniaturowych. 11-letni Bowser pożarł hot-doga bez zastanawiania się.

Ponadto psy rywalizowały w konkurencjach zręcznościowych, m.in. w wyławianiu przedmiotów z wody, pokonywaniu tunelu, wyścigach dookoła poustawianych beczek.

Zdjęcia z zawodów organizowanych przez szkołę dla psów Canine Crazy Performance Center obejrzeć można klikając tutaj.