Psie sporty na ekranie


Jeśli marzycie (albo marzą wasze dzieci) o psie ale na razie go nie możecie mieć, może warto na początek zająć się psem wirtualnym? W sklepach można już kupić grę „Petz – psi plac zabaw”, a w poniedziałek będzie można ją wygrać w konkursie na stronie www.psy.pl

Program przeznaczony jest dla najmłodszych graczy. Na początku adoptujemy psa – do wyboru mamy 18 dobrze odwzorowanych ras – a następnie zajmujemy się nim: szkolimy, dokarmiamy, głaszczemy, ubieramy. Z wirtualnym Azorem można się bawić w aportowanie, grać w piłkę, rzucać mu frisbee.
Psiak który zdobył odpowiednie umiejętności może wystartować w zawodach – np. ulicznych wyścigach z przeszkodami (niektóre z nich można spotkać na prawdziwych torach agility).

Gra uczy cierpliwości jaka niezbędna jest przy wychowywaniu psa, pokazuje jaki zakres obowiązków ale i przyjemności czeka na czworonożnego opiekuna. – Gra ma służyć przede wszystkim rozrywce, stąd liczne urozmaicenia w postaci różnorodnych psich strojów, czy trybu, w którym dziecko może grać z innymi, rywalizując o pierwsze miejsce w zawodach. Na pewno jednak uzmysławia też najmłodszym, jakim wyzwaniem jest hodowanie pieska – mówi Rafał Adasiak z firmy Ubisoft, wydawcy gry.