Psy asystujące w Galerii Mokotów


Inauguracja drugiej edycji akcji „Miejsce przyjazne psom asystującym” w ramach programu „Pomóżmy razem” odbyła się w warszawskiej galerii handlowej.

Celem akcji jest umożliwienie osobom niewidomym i niepełnosprawnym swobodnego poruszania się z psami przewodnikami i psami asystującymi po centrach handlowych, bankach, sklepach i instytucjach państwowych. Chodzi o uświadomienie, że pies asystujący nie może być rozdzielany z osobą niepełnosprawną. W ubiegłorocznej edycji do akcji przyłączyło się ok. 80 firm (m.in. Centrum Handlowe Targówek, punkty sieci Empik), w tym roku zgłosiło się ich już 50 (m.in. Galeria Mokotów, Arkadia, Pasaż Grunwaldzki z Wrocławia, Galeria Copernicus z Torunia, CH Plejada z Bytomia) – pełna ich lista znajduje się na www.pomozmyrazem.pl.
Choć mama niepełnosprawnego Michała, którego psem asystentem jest Bella, mówi, że nie spotkała się dotąd z utrudnieniami, to przed organizatorami akcji jest jeszcze wiele do zrobienia, ponieważ nawet w dniu spotkania jedna z osób niepełnosprawnych miała kłopot z wejściem do Galerii Mokotów. KaP