Psy do oglądania


Jeśli mieszkacie w Krakowie lub okolicach, albo będziecie tam przebywać w ciągu najbliższych tygodni, zapraszamy na niezwykłą wystawę fotografii „Psi Żywot”. Na zdjęciach znalazły się wszystkie psiaki: radosne i szczęśliwe, wypielęgnowane, ale i te bardziej zaniedbane, również samotne i opuszczone…

Autorami fotografii są Joanna Mrówka, Monika Stachnik-Czapla, Beata Sulikowska. Joasia nie ma własnego psa, ale bacznie obserwuje wszystkie napotkane. Bohaterami Moniki są zwykle wiejskie, kundle, i oczywiście jej długouchy Bob – doberman, którego ma już od 8 lat. Beacie do zdjęć chętnie pozuje jej ukochany pies Nero, ale również kot i inne stworzenia, które żyją w jej domu.

Autorki zdjeć apelują do zwiedzających:
„Szanowni Goście, popatrzcie głęboko w ślepia bohaterów naszych zdjęć i zastanówcie się poważnie, czy przypadkiem w waszym domu nie znalazłby się przytulny kąt i pełna jedzenia miska dla jakiegoś samotnego futrzaka z zawsze wilgotnym i zimnym nosem oraz z kochającym psim sercem… Pamiętajcie, że w stwierdzeniu „pies najlepszym przyjacielem człowieka” nie ma ani odrobiny przesady! Jeśli zmienicie smutny psi żywot przygarniając jakiegoś samotnika, on na pewno odwdzięczy się Wam bezgraniczną miłością. Do schroniska na ul. Balickiej naprawdę bardzo łatwo trafić. A jeżeli nie macie sami odwagi – chętnie pomożemy w podjęciu decyzji i wyborze pieska. A później zaprosimy na sesję fotograficzną i portret Waszego nowego domownika dołączymy do wystawy, która co jakiś czas będzie wzbogacana o nowych szczęśliwców.
Przy okazji otwarcia wystawy serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w aukcji piesków: nasi mali milusińscy wierzą w to, że wystawa zgromadzi wielbicieli psiaków, również takich, u których znajdzie się ciepły kąt i pełna miska. A jeśli ktoś chciałby wesprzeć bezdomne pieski większą kwotą – w galerii znajdziecie numer konta, nie wahajcie się ani chwili!”

Beata, Monika, Joasia

Wystawę oglądać można od 9.IX do 2.X. w Nowohuckim Centrum Kultury, Foto-Galeria, Al. Jana Pawła II 232, Kraków. Uroczyste otwarcie w czwartek 8.IX o godz. 18.00.