Psy pokropione święconą wodą - Psy.pl

Psy pokropione święconą wodą

W Krakowie odbyło się tradycyjnie październikowe nabożeństwo, w którym biorą udział psy, koty, króliki, chomiki, świnki morskie i żółwie wraz ze swymi właścicielami.

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zaprasza zwierzaki ich właścicieli w niedzielę po dniu św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, na plac przed kościołem oo. Bernardynów u stóp wawelskiego wzgórza. Niektóre czworonogi zostały na tę okazję odświętnie ubierane, większość zachowywała się grzeczniej niż zwykle, wszystkie zaś z aprobatą wsłuchiwały się w słowa o tym, że trzeba być dobrym dla braci mniejszych. Na koniec zaś ojcowie bernardyni kropili je święcona wodą, czasem – na wyraźne życzenie właścicieli – nawet dość obficie.

Msze dla właścicieli zwierząt domowych i ich pupili odbyły się w czasie weekendu także w Choroszczy koło Białegostoku i w Kielcach. (PK)

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *