Rafał Maślak – nominowany do nagrody Serce dla Zwierząt 2017 - Psy.pl - mamy nosa!

Rafał Maślak – nominowany do nagrody Serce dla Zwierząt 2017

Strażak ochotnik, Mister Polski 2014, popularność wykorzystuje dla dobra zwierząt.

Przez jego dom od dzieciństwa przewijały się porzucone, głodne psy. Rodzina przygarniała je z ulicy, bo na przykład sąsiedzi brali psa, a potem zupełnie się o niego nie troszczyli.

Najbardziej utkwił mi w pamięci kundelek Toffik, to była bardzo wdzięczna psina, reagująca na każdą komendę – mówi Rafał Maślak. Zaczęło się jednak od uratowanej przez ojca Rafała kotki Kenzi, która topiła się w rzece. Zwierzak spędził w ich domu kilkanaście lat. Gdy Rafał stał się popularny, postanowił wykorzystać to dla dobra zwierząt.

Zaczął trzy lat temu od współpracy ze schroniskiem koło Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie zrobił sesję zdjęciową z kilkunastoma psami, z których część dzięki temu udało się wyadoptować. To była wielka radość, że mogę pomóc choćby jednemu psu – mówi Rafał Maślak. Od tego czasu wziął udział w wielu akcjach prozwierzecych, ale najbardziej utkwiła mu w pamięci wizyta w Fundacji Zwierzęca Polana. To miejsce jej wolontariusze nazywają „zwierzęcym psychiatrykiem”, bo trafiają tu psy z traumą, ze schronisk, w których cierpiały głód i wzajemnie się zagryzały. Teraz często nie mogą się ruszyć, bo tak się boją, a nauka wyjścia na spacer trwa czasem trzy miesiące.

Spojrzenia tych psów na zawsze utkwiły mi w pamięci. On wyrażały wszystko, wyrażały ich mękę… – opowiada nominowany. Rafał Maślak wziął też m.in. udział w kampanii przeciwko porzucaniu zwierząt Fundacji Sarigato (2016).

SMS: SERCE.8 pod numer 71750 (koszt SMS-a: 1,23 zł z VAT).

Swój głos można oddać również poprzez formularz na dole strony www.sercedlazwierzat.pl.

Na stronie akcji znajduje się też więcej informacji o plebiscycie i regulamin głosowania.

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *