Rasy dla rodziny z dziećmi

Golden retriever

Golden
fot. Shutterstock

Golden retriever ma wesołe usposobienie, jest przyjacielski i zrównoważony. Mocno przywiązuje się do rodziny. Psy tej rasy uchodzą za doskonałych towarzyszy dzieci. Cierpliwe i wyrozumiałe, potrafią się obchodzić z maluchami bardzo delikatnie. Nie można jednak zapominać, że to duże i silne czworonogi, mogą więc niechcący przewrócić dziecko, dlatego ich kontakty z kilkulatkami należy nadzorować. Młodsze pociechy nie powinny też same wyprowadzać ich na spacer.

Przeczytaj więcej o tej rasie – KLIK!

Berneńczyk

Berneńczyk
fot. Shutterstock

To pies zrównoważony, wesoły i towarzyski. Jako zwierzaki cierpliwe i wyrozumiałe psy tej rasy doskonale dogadają się z pociechami w każdym wieku. Jednak z uwagi na wielkość i siłę nie należy ich zostawiać samych z kilkulatkami, bo mogą je niechcący przewrócić. Dzieci nie powinny też samodzielnie wychodzić z nimi na spacery. Warto pamiętać, że suczki są bardziej uległe, a samce bardziej pewne siebie, przez co mogą być mniej zdyscyplinowane. Dlatego wybierając zwierzaka tej rasy jako towarzysza rodziny, warto się zdecydować właśnie na suczkę.

Przeczytaj więcej o tej rasie – KLIK!

Buldog francuski

Buldożek
fot. Shutterstock

Brat łata, wesoły, ciekawski i towarzyski. Mocno przywiązuje się do właściciela i wciąż stara się mu okazać swoje oddanie. Buldożek jest doskonałym kompanem dzieci. Łagodny i tolerancyjny, z chęcią bierze udział we wszystkich zabawach. Należy też do niewielu psów, które podporządkują się nawet dziesięciolatkowi i wykonają jego polecenia. To jednak zwierzak odważny oraz zadziorny, więc może prowokować bójki z pobratymcami.

Przeczytaj więcej o tej rasie – KLIK!

Owczarek niemiecki

Onek
fot. Shutterstock

To omnibus do kwadratu. Typ sportowca, któremu niełatwo dotrzymać kroku. Poradzi sobie niemal w każdej dziedzinie pracy i sportu, jego właściciel powinien więc być energiczny i chętny do współdziałania. Dobrze dogaduje się ze starszymi dziećmi, jest wesołym i tolerancyjnym towarzyszem ich zabaw, ale z uwagi na rozmiary i siłę czworonoga trzeba zwracać uwagę na to, jak wyglądają ich kontakty. To pies dla rodzin mających już doświadczenie w wychowywaniu psów i dzieci, które wiedzą, jak się z psem obchodzić. Młodsi członkowie rodziny nie powinni też sami wydawać owczarkowi poleceń ani wyprowadzać go na spacery.

Przeczytaj więcej o tej rasie – KLIK!

Autor: Paulina Król