Różne mity o psach - Psy.pl - mamy nosa!

Różne mity o psach

Mit Pies, który ma czarne podniebienie, będzie agresywny.   Prawda Charakter psa nie ma nic wspólnego z kolorem podniebienia. Chodzi po prostu o miejscową zmianę barwnika (melaniny). Może się ona objawiać czarną plamką na podniebieniu lub cały, jego zaczernieniem.

Mit
Pies, który ma czarne podniebienie, będzie agresywny.
 
Prawda
Charakter psa nie ma nic wspólnego z kolorem podniebienia. Chodzi po prostu o miejscową zmianę barwnika (melaniny). Może się ona objawiać czarną plamką na podniebieniu lub cały, jego zaczernieniem.
 
 
 
Mit
Psy przyciągają wyładowania atmosferyczne.
 
Prawda
Piorun zwykle uderza w obiekty mu najbliższe i silnie naładowane. Jeżeli więc pies nie stoi na pustkowiu, nie mierzy dwóch metrów w kłębie i nie jest przywiązany do piorunochronu, ryzyko, że uderzy w niego piorun, jest takie samo jak w wypadku człowieka.
 
 
 
Mit
Psa z rodowodem trzeba wystawiać.
 
Prawda
Nie ma takiego obowiązku – chyba że zapisane jest to w umowie z hodowcą, od którego kupiliśmy psa, lub sami chcemy założyć hodowlę i nasz pies musi uzyskać uprawnienia hodowlane.
 
 
 
Mit
 
Yorki w przeciwieństwie do innych psów nie uczulają.
 
Prawda
Choć york nie ma podszerstka – zwykle oskarżanego o powodowanie uczuleń – to jego ślina, wydzieliny gruczołów oraz komórki naskórka mogą wywołać alergię.
 
 
 
Mit
Szczeniakowi owczarka niemieckiego podaje się aspirynę, żeby stanęły mu uszy.
 
Prawda
Aspiryna to lek przeciwzapalny, który w żaden sposób nie oddziałuje na chrząstkę ucha. O tym, czy ukształtuje się ono prawidłowo, decydują geny.
 
 
 
Mit
Białe psy nie uczulają.
 
Prawda
Każdy pies może uczulać, bo uczulają wydzieliny i wydaliny oraz złuszczony naskórek. Jednak są rasy psów występujące tylko w białym umaszczeniu, które poleca się dla alergików.
 
 
 
Mit
Rasowy siberian husky ma zawsze niebieskie oczy.
 
Prawda
Gen błękitnych tęczówek jest w tej rasie często spotykany, ale równie rasowy jest pies o oczach brązowych czy różnokolorowych.
 
 
 
Mit
Psy widzą świat w czarno-białych barwach.
 
Prawda
Czworonogi nie rozróżniają barw czerwonej i zielonej, za to dobrze widzą kolory żółty i niebieski. Prawdopodobnie odbierają świat w delikatniejszej pastelowej tonacji.
 
 
 
Mit
Każdego człowieka stać na psa.
 
Prawda
Psu nie wystarczy rzucić od czasu do czasu coś ze stołu. Musi dostawać pełnowartościowe pożywienie, a także być pod opieką lekarza weterynarii. Koszty utrzymania psa to, w zależności od jego wielkości, od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie.  
 

 

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *