Sen o psie – co tak naprawdę oznacza?


Skoro śnią nam się mężowie, żony, rodzice i dzieci, to dlaczego nie miałby nam się przyśnić pies? W końcu to członek rodziny! Tylko co on zwiastuje?

Wiadomo, że psy, podobnie jak ludzie, mają sny. Mamy nadzieję, że śnią także o nas – ukochanych opiekunach – a nie tylko o jedzeniu… Co jednak, gdy nam śni się pies? Niekoniecznie nasz, ale w ogóle pies jako gatunek? Warto poznać psi sennik i dowiedzieć się, co zapowiada sen z psem w roli głównej.

Chihuahua na łóżku
fot. Shutterstock

Pies miły i grzeczny

Przyśnił ci się dobrze wychowany, przyjazny pies. Podszedł do ciebie, by się z tobą bawić, a nawet przyniósł ci ulubioną zabawkę.

Co to oznacza?

Wkrótce wróci do ciebie coś lub ktoś z przeszłości. Tę rzecz lub osobę uważałeś już za straconą, a ona, zupełnie nieoczekiwanie, znów pojawia się w twoim życiu.

Może to też oznaczać, że brakujący element (projektu, pracy lub życia), na który od dawna czekałeś, pojawi się już za moment. Czeka tuż za rogiem na sprzyjające okoliczności, by się ujawnić. I wypełnić lukę, która tak cię uwierała.

To też sygnał dla osób, które na co dzień są typem „Zosi-samosi”, że warto czasem kogoś poprosić o pomoc. Korzyści ze współpracy mogą być większe i dawać więcej frajdy, niż robienie wszystko zawsze samodzielnie.

Jeśli we śnie pies przyniósł ci zabawkę, swój największy skarb, może to też oznaczać, że i życie sprezentuje ci wkrótce coś najpiękniejszego – wspaniałą relację. Może poznasz swoją drugą połówkę, a może wspaniałego przyjaciela?

Bezdomny pies leży na drodze
fot. Shutterstock

Pies chory i brudny

Śni ci się pies, któremu coś dolega. Prawdopodobnie jest bezdomny, może i niebezpieczny – w każdym razie nie wzbudza twojego zaufania. Gdy podchodzisz, ucieka lub warczy. Jeśli zbliżysz się za bardzo – by przyjrzeć się, na co choruje – może cię nawet ugryźć.

Co to oznacza?

Złe duchy z przeszłości wracają. Jeśli obawiałeś się czegoś, co może nastąpić, to prawdopodobnie wkrótce się wydarzy.

To także zapowiedź, że plany, które miałeś, mogą być skazane na niepowodzenie. Jeśli właśnie kończysz w pracy ważny projekt, miej się na baczności, bo może zdarzyć się coś, co nim zachwieje.

Chory pies to także choroba twoja albo w bliskiej rodzinie. Zastanów się, kiedy ostatnio się badaliście i czy nie należałoby się wybrać do lekarza, choćby profilaktycznie.

Szczeniak biegnie w jesiennych liściach
fot. Shutterstock

Szczeniak

Przyśnił ci się słodki szczeniaczek. Mógł być wyjątkowo grzeczny albo wręcz przeciwnie – rozbrykany, jak to maluch. Z jednej strony przymilał się i był gotowy podejść do każdej przyjaznej osoby, z drugiej – nieco się obawiał otaczającego go świata.

Co to oznacza?

Młody psiak to ewidentne nawiązanie do… twoich szczenięcych lat. Być może wkrótce spełnisz jakieś swoje wielkie marzenie, które dojrzewa w twojej głowie od wielu lat. A może spotkasz osobę, której dawno, dawno już nie widziałeś, a jest związana z twoim dzieciństwem – na przykład koleżankę z podstawówki czy nauczycielkę z przedszkola.

Jeśli we śnie widziałeś, jak szczeniaki się rodzą albo troskliwie się nimi opiekowałeś, może to oznaczać, że odzywa się w tobie instynkt rodzicielski. Może myślisz już o dzieciach? A może czas na… nowego psa?

Szczeniaki to też symbol po prostu czegoś nowego. Być może więc szykuje ci się przeprowadzka albo zmiana pracy. Prawdopodobny jest też nowy związek, bo to także zapowiedź nowych relacji.

Dwa labradory
fot. Shutterstock

Pies biały lub czarny

Te dwa kolory umaszczenia mają wyjątkowo symboliczne znaczenie. Ważniejsze niż inne kolory. Czy ten pies był miły, czy nie, bawiłeś się z nim, czy cię przestraszył – to nieistotne. Liczy się to, że był biały lub czarny.

Co to oznacza?

Czarny pies to nic dobrego. Zapowiada smutek, wypadek, depresję, a nawet… śmierć. Na  twojej drodze może się pojawić coś, co uniemożliwi spełnienie marzeń lub realizację planów. Może poważna choroba?

To też zapowiedź drobniejszych kłopotów, które uprzykrzą ci życie, choć nie jest powiedziane, że sobie z nimi nie poradzisz.

Pies o czarnym umaszczeniu oznacza również gwałtowny koniec. Relacji – w przyjaźni lub miłości – albo pracy. Lepiej się na niego przygotować, jeśli to tylko możliwe.

Białe psy oznaczają dokładnie przeciwne zdarzenia niż psy w kolorze czarnym. Gdy jasny zwierzak ci się przyśni, przygotuj się, że w twoim życiu zdarzy się coś dobrego. Może wygrasz pokaźną sumę pieniędzy, może spotkasz osobę, która wiele w twoim życiu zmieni na lepsze. Albo dostaniesz nową, atrakcyjną pracę. W każdym razie wiedz, że gdy śni ci się biały pies, wkrótce uśmiechnie się do ciebie szczęście.

A co, jeśli przyśnił ci się pies czarno-biały? Taki na przykład dalmatyńczyk? To sygnał, że wkrótce przed tobą trudne decyzje. Trzeba będzie wyważyć za i przeciw, by opracować jedno, słuszne rozwiązanie. Może to dotyczyć na przykład wyjazdu za granicę do pracy czy zakupu nowego mieszkania.

Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna Malinowska
Anna Malinowska
4 lat temu

Dobrze, że to nieprawda. Prawie codziennie śnią mi się moje psy – obydwa chore, bo niepełnosprawne, z czego jeden czarny… Tymczasem moje życie zmierza ku lepszemu, psiaki mają się doskonale, oczywiście na miarę swoich możliwości. Uwielbiam moje sny z ich udziałem, niech odwiedzają mnie każdej nocy!

AniaMalin
4 lat temu

Całe szczęście, że to nieprawda. Bardzo często śnią mi się moje psiaki, obydwa niepełnosprawne, z czego jeden czarny. Tymczasem wiedzie nam się dobrze, a będzie jeszcze lepiej! Niech więc śnią się jak najczęściej!