Studenci pomogą zwierzakom


Miejskie schronisko dla zwierząt w Lublinie szuka wolontariuszy i praktykantów do pracy przy zwierzętach.

Na blisko pół tysiąca psów i kotów (240 psów i 220 kotów) znajdujących się aktualnie w schronisku, przypada zaledwie 18 pracowników. Jest to zdecydowanie za mało. Aby efektywniej pomagać zwierzętom władze schroniska zdecydowały się na pomoc wolontariuszy i praktykantów.

– Już w przyszłym tygodniu przybędzie do nas około 10 nowych osób. Zostaną one przeszkolone, później przydzielimy im obowiązki – mówi pracownik schroniska Agnieszka Włodarczyk-Mazurek. Wolontariusze pochodzą ze Stowarzyszenia Studentów Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, z którym zarząd placówki podpisał umowę, ale mile widziani są nie tylko studenci. Schronisko współpracuje też z osobami z„Koła Przyjaciół Studenta”, którzy zajmują się marketingiem schroniska.

Praktyki lubelskich studentów ruszą prawdopodobnie od nowego roku. Ostateczne decyzje i termin rozpoczęcia nie został jeszcze podjęty. Wydział Zootechniki i Weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego wyraziły już na nie zgodę. Młodzi ludzie będą uczyć się przede wszystkim odpowiedzialności – mówi pani Agnieszka. Dowiedzą się jak wygląda życie zwierząt w schronisku. Będą karmić, pielęgnować oraz szukać domów dla kotów i psów.