Sylwester – jak go przetrwać?


Wyżeł weimarski Generał boi się wychodzić na spacer, mieszaniec Dino najchętniej w ogóle nie opuszczałby bezpiecznej skrytki pod biurkiem… Sylwester to dla wielu psów najgorszy czas w roku.

Z Dinem w sylwestra problemy były od początku – pierwszy rok był najgorszy, tydzień przed i tydzień po początku roku nie chciał się ruszyć z pokoju, który uznał za najbezpieczniejszy. Próbowałam już wielu rzeczy, które miały mu pomóc przeżyć ten trudny czas. Sięgałam po leki uspokajające, stosowałam odwrażliwianie na odgłos fajerwerków za pomocą nagranych wystrzałów, podczas spacerów nie pocieszaliśmy Dina, a nie reagowaliśmy na lękowe zachowania, odwracaliśmy jego uwagę itd. Wydaje mi się, że jest nieco lepiej, ale do normalnego funkcjonowania w ostatnich dniach grudnia jeszcze Dinusiowi daleko. Z nowych rzeczy, które w tym roku testuję, jest TTouch. Na razie na dwór udaje się wychodzić tylko wtedy, gdy jest jasno i cicho.

Prawie siedmioletni wyżeł weimarski Generał też boi się fajerwerków, ale ma wsparcie w wyżlicy włoskiej Antosi, która zupełnie nie zwraca uwagi na wystrzały. Choć Generał najchętniej podkuliłby ogon pod siebie i uciekł do domu, biega za swą towarzyszką i udaje, że niczego się nie boi.

A jak wasze psy reagują na fajerwerki? Jak sobie radzicie z tymi czworonogami, które bardzo się boją?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments