Szczekanie podczas wychodzenia na spacer

Jak oduczyć psa szczekania podczas wychodzenia na spacer? Jeśli pies jest dorosły i niespokojne zachowanie przed wyjściem ma utrwalone, trudno będzie je zmienić. Nie znaczy to jednak, że się to nie uda.googletag.cmd.push(function() { googletag.display('single_midtext'); }); Przede wszystkim trzeba zmienić rytuał wyjścia. Jak zwykle szykujemy się na…

Jak oduczyć psa szczekania podczas wychodzenia na spacer?

Jeśli pies jest dorosły i niespokojne zachowanie przed wyjściem ma utrwalone, trudno będzie je zmienić. Nie znaczy to jednak, że się to nie uda.

Przede wszystkim trzeba zmienić rytuał wyjścia. Jak zwykle szykujemy się na spacer – ubieramy się, zbliżamy do drzwi i… nie wychodzimy, tylko robimy coś zupełnie innego, niepasującego do dotychczasowych zwyczajów – np. karmimy psa. Do prawdziwego wyjścia przygotowujemy się natomiast w tajemnicy przed czworonogiem – np. w łazience.

Trzeba się wykazać pomysłowością, żeby szykowanie się na spacer wyglądało inaczej niż dotąd. Jeśli pies mimo wszystko szczeka, zwlekamy z wyjściem, dopóki nie uda się nam odwrócić jego uwagi na tyle, by się uspokoił (na początku nie liczmy na to, że ucichnie sam).

Jeśli mamy szczeniaka, od początku uczmy go spokojnego czekania na wyjście. Kiedy tylko nauczy się komendy „siad”, każmy mu przyjąć tę pozycję, gdy się ubieramy. Oczywiście za grzeczne zachowanie musi psiaka czekać sowita nagroda!
 

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników