Sześć labradorów dla potrzebujących - Psy.pl

Sześć labradorów dla potrzebujących

W Starym Browarze w Poznaniu przekazano w ramach programu „Pomóżmy razem” szczeniaki labradora organizacjom szkolącym psy dla osób niewidomych, niepełnosprawnych lub dla potrzeb ratownictwa.

Producent marki Velvet przekazał poznańskiej Fundacji na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik, warszawskiej Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt Cze-ne-ka oraz Grupie Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź po dwa szczeniaki labradora. To pierwsze efekty trwającej od września br. sprzedaży produktów higienicznych z logo programu, na którym widnieje pies rasy labrador. Teraz organizacje zajmą się szkoleniem zwierzaków, tak by móc je w przyszłości przekazać osobom potrzebującym.
Nieprzypadkowo wybrano miejsce przekazania czworonogów – Stary Browar w Poznaniu jest jednym z nielicznych centrów, do których prawo wstępu mają osoby niepełnosprawne z psami asystującymi. (MC)

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *