Tytuły rozdane

Ponad 100 czworonożnych zawodników wystartowało w Międzynarodowych Halowych Mistrzostwach Polski Agility, które odbyły się w Łącku. Impreza zakończyła tegoroczny sezon agility w Polsce

Tytuły mistrzowskie zdobyli:

W klasie Large – Agnieszka Kunkel i suczka owczarek belgijski tervueren Etoile z Wiedźmińskiej Stajni (Tola) z Warszawy. To doświadczona już para (startują w kategorii A3) odnosząca wiele sukcesów. Agnieszka jest jedną z najbardziej utalentowanych zawodniczek w Polsce.

W klasie Medium – Magdalena Domańska i suczka owczarka pirenejskiego AUXERRE z Tylenu Moravia (Oxi) z Bydgoszczy. Oxi jest jeszcze młodą sunią, startuje dopiero w kategorii A1. Jej sukces jest tym większy, że przez wypadek i komplikacje pooperacyjne ma o parę centymetrów krótszą tylną łapkę! Jak widać nie przeszkadza jej to biegać, skakać i… wygrywać!

W klasie Small – Iwona Kalisz i suczka parson russell terriera GRACJA Obornicki Nornik (Pipi) z Wrocławia. To bardzo doświadczona i uznana para z kategorii A3 (reprezentowała nas na mistrzostwach świata). Każdy jej przebieg budzi wielki aplauz widzów – ze względu na niesamowitą szybkość i wolę walki.

Zawody zorganizował klub agility Fort we współpracy z radomskim oddziałem ZKwP. Sędziowała Anne Savioja z Finlandii, która była także jurorką m.in. na mistrzostwach świata. (UCh)