Ulubieńcy radomian


Władze Radomia rozstrzygnęły konkurs na "przygotowanie i realizację programu edukacyjnego skierowanego do posiadaczy psów". Wygrało Centrum Edukacji Ekologicznej, które będzie realizowało program "Nasi ulubieńcy".

– Celem naszego programu jest edukacja społeczności lokalnej, głównie właścicieli psów, ale nie tylko, bo program dotyczy także humanitarnego traktowania zwierząt – powiedziała „Gazecie Wyborczej” prezes CEE Teresa Czech. Organizatorzy mają nadzieję, że mieszkańcy Radomia poczują się bardziej odpowiedzialni za zwierzęta.

W ramach programu w szkołach i przedszkolach zorganizowane zostaną pogadanki oraz spotkania z policjantami i przedstawicielami Związku Kynologicznego. – Przy pomocy uczniów i nauczycieli chcemy zorganizować adopcję psów. Stworzymy elektroniczne katalogi bezpańskich czworonogów na osiedlach – mówi Czech. W planach jest także powołanie patroli młodzieżowych, które będą kontrolować schronisko dla zwierząt. Będą one sprawdzać, jak traktowane są tam zwierzęta.

Ponadto planowane są konkursy plastyczny i fotograficzny. Prace na nie nadesłane mają przedstawiać los bezdomnych psów. – Naszą rolą jest poruszanie ludzi. Ale wiemy, że mieszkańcy mają bardzo różne spojrzenie na los zwierząt. Jesteśmy przygotowani na edukację wszystkich – dodaje szefowa Centrum Edukacji Ekologicznej.