Upalne agility


W gorący weekend 12-13. lipca rozegrano kolejne w tym roku zawody agility. Odbyły się one w urokliwym ośrodku agroturystycznym koło Jedlińska w okolicach Radomia.

Zawodnicy mogli nie tylko podziwiać piękne otoczenie, ale też znaleźć ochłodę, ponieważ tuż obok parkuru znajdował się basen (korzystali z niego ludzie) oraz stawy (pławiły się w nich czworonogi).

Na zawody zgłoszono ponad 70 psów. W sobotę po południu odbyły się tylko egzaminy A0, A1, A2 i A3, ponieważ tego dnia kończył się obóz agility ze znanym czeskim trenerem i sędzią agility Antoninem Grygarem.

Na niedzielę zaplanowano zawody z egzaminami i przebiegami agility oraz jumping open. Były to drugie zawody w tegorocznej serii Radom Cup, organizowanej przez KA Fort we współpracy z radomskim oddziałem ZKwP.

Przygotowane przez sędziego tory były wyjątkowo trudne. W sobotę zwłaszcza w wyższych klasach z wyzwaniem nie poradziła sobie większość zawodników. Tory niedzielne były prostsze, lecz także czyhały na nich wyzwania i „pułapki”, np. w postaci zmyłkowych przeszkód.

W kategorii Open Small zwycięzcą II edycji Radom Cup został kundelek Pikuś prowadzony przez Monikę Palacz. Kategorię Medium wygrał owczarek szetlandzki ASTOR Stanica Marwita z przewodniczką Renatą Filip. W kategorii Large triumfowała suczka owczarek australijski SenTikki AMARETTO CHOCO z Urszulą Charytonik, wieloletnią autorka miesięcznika „Mój Pies”. (Uch)