Urlop od schroniska


Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy zachęca do wakacyjnej akcji pomocy zwierzętom. W ramach programu "Weź mnie na wakacje" można ze schroniska zabrać psa do "czasowej adopcji".

– Staramy się zapewnić schroniskowym psiakom jak najlepsze warunki. Jednak fala upałów jest dla zwierząt trudna do zniesienia. A ponieważ w okresie wakacyjnym część osób pozostaje w mieście, to jeśli posiada odpowiednie warunki i dobre chęci, może pomóc bezdomnym zwierzętom – tłumaczy Izabella Szolginia, dyrektor schroniska w Bydgoszczy.

Czasowe adopcje mają przypomnieć psom domowe zachowania, a przez to zwiększyć ich szansę na szybką adaptację w razie docelowej adopcji. – Urlop od szczekania innych psów i trochę czułości w zastępczym domu zaprocentują w przyszłości, nawet u tych psów, które do nas wrócą – dodaje Szolginia. Nie ukrywa jednak, że liczy na to, iż przynajmniej część z psów wziętych na okres wakacji tak przypadnie do gustu opiekunom, że nie oddadzą ich z powrotem do schroniska… Tak działo się w Wielkiej Brytanii, skąd wzięto pomysł czasowych adopcji.

W akcji wziąć udział mogą osoby pełnoletnie, które posiadają podstawową wiedzę o potrzebach zwierząt. Szczegóły dot. adopcji do uzgodnienia w Schronisku dla Zwierząt w Bydgoszczy.