Uwaga! Nie kupujemy zwierząt pod choinkę!


Ruszyła kampania „Zwierzę to nie rzecz, nie dawaj go na prezent”, w której znane i lubiane osoby tłumaczą tym nieprzekonanym, jaką krzywdę można wyrządzić czworonogom, gdy kupuje się je jako prezent pod choinkę.

Co roku w okresie przedświątecznym rośnie zainteresowanie zakupem zwierząt domowych. Niestety, kilka tygodni po świętach, nagle przybywa czworonogów w schroniskach.  Trafiają do nich niechciane koty, rozbrykane szczeniaki albo wyrośnięte młode psy. Najczęściej pochodzą z interwencji, bo zostały wyrzucone na ulicę, jak niepotrzebna, zbędna, uciążliwa rzecz.

Temat dawania żywych istot w prezencie wciąż powraca, bo mimo wielokrotnych apeli różnych organizacji prozwierzęcych i naszych portali Psy.pl i Koty.pl, ciągle jest niestety aktualny. Wspieramy więc kampanię „Zwierzę to nie rzecz, nie dawaj go na prezent”, którą zainicjował Dom Tymczasowy Kocia Łapka działający w ramach fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt. Poprzez media społecznościowe, portale internetowe i czasopisma promowany jest przekaz przypominający, że pies czy kot są na całe życie, a nie tylko od święta, i decyzja o ich zakupie czy o wzięciu ze schroniska musi być przemyślana.

Do kampanii włączyły się lubiane osoby, miłośnicy zwierząt: Klaudia Halejcio, Andżelika Piechowiak, Tomek Torres, Ewa Wojciechowska, Agnieszka Kaczorowska, Nicolas Prusinski oraz Joanna Krupa, nominowana  w 2010 roku do nagrody „Serce dla Zwierząt” w plebiscycie portalu Psy.pl.

– Zwierzę czuje, przywiązuje się, płacze, gdy wyjeżdżasz, nie rozumie rozłąki, nie rozumie, dlaczego je karzesz, zostawiając. To nie lalka ani samochodzik… – mówi Joanna Krupa. A perkusista zespołu Afromental Tomek Torres dodaje: – Jest na świecie tyle pięknych rzeczy, które można podarować drugiej osobie…, i apeluje, by nie zawieść bezgranicznego zaufania zwierząt do człowieka.

Warto o tym pamiętać i przekazywać innym, że w prezencie dajemy rzeczy. Mogą być mniej lub bardziej trafione, ale zawsze można się ich pozbyć, jeśli coś nam się w nich nie podoba. Pies czy kot oddają nam swoje serce i pozostają naszymi przyjaciółmi na zawsze. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments