W piątek dzień dogoterapii


Zaczęły się obchody Dnia Dogoterapii (15 czerwca) ustanowionego w 20 rocznicę stosowania dogoterapii w Polsce przez Fundację Przyjaźni Ludzi i Zwierząt CZE-NE-KA.

W ramach akcji „Pomóżmy razem” psi terapeuci odwiedzili dziś oddziały rehabilitacji pediatrycznej Centrum Zdrowia Dziecka. – Medycyna jest nauką humanistyczną – tam, gdzie nie pomaga szkiełko i oko, pomaga psi terapeuta. Pozwala poczuć się bezpiecznie, zaufać innym, skrócić okres leczenia, nawiązać kontakt ze światem i otworzyć się na niego – mówi dr Grażyna Grabska, specjalista rehabilitant z Kliniki Rehabilitacji Centrum Zdrowia Dziecka.

CZE-NE-KA zachęca wszystkie działające w Polsce organizacje i osoby, które stosują dogoterapię, aby w tym dniu wyszły ze swoimi psami do ludzi chorych i niepełnosprawnych, by tego dnia każdy, kto potrzebuje wsparcia psa, uzyskał choć namiastkę tej pomocy. Zdjecia i relacje z tych spotkań należy przysyłać na adres: czeneka@o2.pl. Najciekawsze zostaną umieszczone w piśmie „CZE-NE-KA” i na stronie www.czeneka.org. (MC)