Wakacje z adopcjami


Lato to dla polskich schronisk wyjątkowo ciężki czas, bo gwałtownie przybywa w nich zwierząt. Przykładowo w Zielonej Górze jeszcze do niedawna w schronisku mieszkało 160 psów, a teraz jest ich już 215!

Co miesiąc trafia tu aż 70 nowych czworonogów. Pracownicy przytuliska apelują o adoptowanie psów, bo placówka jest już przepełniona.

Wakacje można jednak także wykorzystać do aktywnej promocji adopcji. W weekend w Łodzi festyn „Twój pupil” zorganizowały schronisko dla zwierząt, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami i Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania. W efekcie adoptowano 18 zwierząt.

Podczas festynu, odbywającego się obok pomnika Schillera, można było nie tylko za złotówkę przygarnąć psa lub kota, ale także przekazać na rzecz schroniska dary pieniężne lub rzeczowe, a nawet pomóc w… zbijaniu bud dla psiaków!

Z kolei w bydgoskim schronisku trwa kolejna edycja wakacyjnej akcji adopcyjnej – można tam przygarnąć psa lub kota na czas wakacji, a później ewentualnie zatrzymać na zawsze (tak zresztą dzieje się w większości przypadków). (TJ)