Wakacje z psami - Psy.pl

Wakacje z psami

Dalmatyńczyk Gordon i kundelka Saba przybyły na spotkanie z dziećmi z domów dziecka i świetlic środowiskowych zorganizowane przez szczeciński Zwierzęcy Telefon Zaufania.

W Dziecięcej Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie kierowniczka ZTZ Teresa Piątkiewicz opowiadała dzieciom o tym, jak postępować ze znalezionymi bezdomnymi zwierzętami. Dowiedziały się one też, czym jest schronisko dla zwierząt, jakie ma wady i zalety. Pani Teresa opowiedziała historię basseta, który przewędrował pół Europy w poszukiwaniu swojego domu. Każde dziecko mogło pogłaskać Gordona i Sabę.

Na zakończenie mali goście otrzymali psa maskotkę, książkę o zwierzakach oraz słodycze. Pytani, co im się najbardziej podobało, odpowiedzieli chórem: „Głaskanie psa i prezenty”.
Wydaje się więc, że jeden z celów spotkania: modelowanie pozytywnych zachowań dzieci wobec zwierząt na pewno został osiągnięty. Zwierzaki i dzieci obdarzyły się wzajemnie ciepłem.

Daniel Kiełbasa

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *