Weterynarze ruszają w Polskę


Dziś w Warszawie (na placu Defilad) – w ramach akcji „Z psem za pan brat” - stanie mobilna klinika dla zwierząt, w której za darmo będzie można uzyskać porady weterynaryjne. Podczas wakacji weterynarze odwiedzą ponad 20 innych miejscowości.

Klinika urządzona została w naczepie 13-tonowego tira. Znajdują się tam dwa kompletnie wyposażone gabinety weterynaryjne oraz pomieszczenie informacyjne (z komputerami) dla odwiedzających klinikę. Podczas akcji będzie można za darmo wykonać badania lekarskie np. stanu uzębienia czworonogów, weterynarze doradzą też, jak odżywiać zwierzęta i dbać o ich kondycję.

W ciągu czterech najbliższych miesięcy mobilna klinika owiedzi osiem dużych i 15 mniejszych miejscowości na terenie Polski. Przejazdowi będą towarzyszyć imprezy: pokazy psów ratowników WOPR i TOPR oraz akcja informacyjna o programach adopcyjnych.

Mobilna klinika to część akcji edukacyjnej „Z psem za pan brat”, której celem jest zwiększenie wiedzy właścicieli o naturze i potrzebach psów oraz propagowanie zasad ich właściwej pielęgnacji.