Zaprzęgi pełne sukcesów (wideo) - Psy.pl

Zaprzęgi pełne sukcesów (wideo)

Znakomicie spisali się polscy zawodnicy podczas zaprzęgowych Mistrzostw Europy ESDRA w warunkach bezśnieżnych. Zawody odbyły się w niemieckim Rastede. Nas reprezentanci stawali na podium prawie we wszystkich dyscyplinach! Rywalizowało 300 zawodników z 19 krajów.

– Był to bardzo udany występ naszej ekipy. W klasyfikacji medalowej mistrzostw zdobyliśmy najwięcej złotych medali, wyprzedzając Norwegię, Niemcy i Czechy – mówi Anna Wodzińska prezes Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów.

Wyniki:
• IZA ZATORSKA ( Sokół Międzybrodzie) zdobyła złoty medal w canicrossie seniorek starszych.
• BARTEK GADZIOMSKI, (Biały Kieł Pomiechówek) wygrał w canicrossie mężczyzn.
Brązowy medal w tej konkurencji zdobył jego klubowy kolega HUBERT KILJAN .
• KAJETAN JASICZAK (Taris Puszczykowo) wywalczył złoto w kategoriach juniorskich w zaprzęgach ( z 4 psami) oraz w bikejoringu.
• BEATA PAWŁOWSKA (Grey Nadarzyn) wygrała bikejoring kobiet.
• IGOR TRACZ (Amberdog Gdańsk) uplasował się na drugim miejscu w konkurencji zaprzęgów z 4 psami. W tej samej klasie, w rankingu psów ras północnych, pierwsze miejsce zajął TOMEK JAMROŻY (Durango Rimo Wieliczka).
• ANIA SUWALSKA ( Durango Rimo Wieliczka) została sklasyfikowana na trzeciej pozycji w zaprzęgach 6 psów ras północnych.
• KRZYSZTOF JANECKI (Husky Fan Katowice) był trzeci w klasie 8 psów ras północnych.

Gratulujemy!

Jak wyglądał przejazd Czeszki Słavy Pavlik (brązowej medalistki w konkurencji zaprzęgu czterech psów) obejrzec możesz na filmie: