Czekoladowy amator czekolady


Czekoladowy labrador Duggie z Nuneaton (miasto w Wielkiej Brytanii) ma 4,5 roku i zapragnął poczuć magię świąt wielkanocnych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że sięgnął po zakazane psom słodycze i to w zdecydowanie zbyt dużej ilości.

Opiekunka labradora, Claudia Davis przyłapała swego pupila wśród rozdartych pudełek i strzępkach srebrnego papieru po siedmiu czekoladowych jajkach wielkanocnych. Pies wykradł słodycze z pokoju nastoletniego syna właścicielki. Jak się okazuje zatrucie czekoladą u psa wcale nie jest rzadkością.

Claudia Davis jest dyrektorką kliniki weterynaryjnej YourVets w Nuneaton, do której natychmiast przewiozła Duggiego. Labrador dostał zastrzyk wywołujący wymioty i dużą ilość płynów, które miały wypłukać toksyny z organizmu zwierzaka.

Zatrucie czekoladą u psa

Jak się okazuje, psy zatrute czekoladą trafiają do lekarzy weterynarii szczególnie często w okresie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Zachęcająco pachnąca i smaczna czekolada jest dla psów atrakcyjna, ale jej spożycie może skończyć się dla psa tragicznie, a leczenie z zatrucia jest kosztowne.

Aby uchronić psa przed zatruciem, warto mieć go na oku, a zakazane czworonogom pyszności trzymać zawsze głęboko ukryte.

Na szczęście historia Duggiego skończyła się dobrze – labrador czuje się świetnie i nie widać już po nim śladu choroby.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments