Zostań Mikołajem dla zwierząt


Okres świąteczny to dobry moment na pomoc potrzebującym - także zwierzętom. W wielu miastach Polski w ostatnich dniach organizowane są rozmaite zbiórki na rzecz schronisk dla zwierząt.

W warszawskich centrach handlowych wystawiono specjalne kosze, do których można wrzucać dary dla zwierząt.

W Łodzi schronisko przy ul. Marmurowej i Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zorganizowało wigilię dla czworonogów. Goście przynosili głównie kołdry, koce i karmę. Z kolei Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wraz z Tatianą Wojdą (właścicielką Galerii Ars Nova), zorganizowało aukcję dzieł sztuki, z której dochód przeznaczono być na budowę nowego schroniska dla zwierząt przy ulicy Łaskowickiej. Swoje obrazy wystawili na aukcji m.in.: Jerzy Truszkowski, Ewa Modrzejewska, Wojciech Górski, Wacław Kondek, Józef Wasiołek.

Zbiórkę na rzecz zwierząt organizowano także w Opolu. Wolontariusze zebrali na ulicach około tysiąca złotych, a pozytywnym skutkiem akcji była także większa liczba odwiedzin (a co za tym idzie – adopcji) w opolskim schronisku.

Jeśli również w Waszych miastach organizowane będą w najbliższych dniach podobne akcje, prosimy o kontakt. Napiszemy o wszystkich tego typu inicjatywach. A jeśli u Was takich akcji nie ma, to zachęcamy do odwiedzenia przed świętami najbliższego schroniska i przekazania choćby drobnych
prezentów dla czworonogów.