Psy.pl

reklama

Wyszukiwarka

Obaszar wyszukiwania
Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do serwisu

Obaszar logowania się do serwisu

Forum

Kącik adopcyjny

Tagi

Fundacja Zwierzofani

Fundacja Zwierzofani

Fundacja Zwierzofani powstała w 2011 roku z inicjatywy miesięcznika "Mój Pies". Jej głównym celem jest ufundowanie wetbusu do mobilnej, bezpłatnej sterylizacji psów i kotów, a także prowadzenie aktywnych działań w celu zmniejszenia liczby bezdomnych zwierząt. Prezesem Fundacji Zwierzofani jest Celestyna Król, a w jej radzie zasiadają: Aneta Awtoniuk, Maria Góralczyk, Agata Młynarska i Artur Dobrzyński.

Od początku istnienia Fundacja Zwierzofani aktywnie rozpoczęła swoje działania. Podczas imprezy z okazji 20-lecia magazynu „Mój Pies”, która odbyła się w kwietniu tego roku w C.H. Blue City w Warszawie, fundacja zorganizowała aukcję zdjęć ludzko-psich duetów, które trafiają na okładki miesięcznika (czytaj więcej). Niedługo potem, z okazji VIII edycji plebiscytu „Serce dla Zwierząt”, Zwierzofani pojawili się na gali wręczenia statuetki, podczas której przeprowadzono zbiórkę funduszy (czytaj więcej).

W wakacje 2011 r. odbyła się wielka akcja charytatywna sklepu Petstar.pl i serwisu zakupów grupowych MyDeal. Akcji nie można by było zorganizować, gdyby nie pomoc firmy Stopa, która ufundowała 300 worków karmy Eukanuba. Całkowity zysk ze sprzedaży karmy został przekazany na działalność fundacji Zwierzofani. Pieniądze pomogą sfinansować akcję Zerwijmy łańcuchy, której współorganizatorem jest w tym roku – po raz pierwszy - fundacja Zwierzofani. Część kwoty pokryje też koszty produkcji ulotek edukacyjnych informujących o sytuacji psów łańcuchowych i możliwości pomocy im.

 
Zwierzofani dla Hajnówki

Dziesięć sterylizacji i tyle samo czipowań przeprowadzi Piotr Burzyński, lekarz weterynarii z Bielska Podlaskiego, w schronisku prowadzonym przez Hajnowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt „Ciapek” za pieniądze przekazane ze zbiórki publicznej przeprowadzonej podczas odchodów 20-lecia miesięcznika „Mój Pies”. Wolontariusze zebrali 1476 zł i całą tę kwotę fundacja Zwierzofani przeznaczyła dla Hajnówki. Fundacja i miesięcznik „Mój Pies” wspierają to schronisko ze względu na unikatowy program „Przyjaciele, czyli pies w celi”, skierowany zarówno do psów ze schroniska w Hajnówce, jak i do osadzonych w pobliskim więzieniu. Jego twórcami są Agnieszka Terechowicz i mjr Roman Paszko, nominowani do tegorocznej nagrody Serce dla Zwierząt. O programie pisaliśmy w „MP” nr 7/2011. 

 

Każdy, kto chciałby wesprzeć ideę wetbusu, może wpłacić dowolną kwotę na konto fundacji Zwierzofani: 60 1160 2202 0000 0001 9350 0465, Bank Millennium S.A.