Tych 5 zdań wielbiciel psów nigdy nie wypowie


Ile z tych twierdzeń usłyszeliście na własne uszy? 

Świat dzieli się na tych, którzy kochają zwierzęta i na tych, którzy nie pałają do nich sympatią. Dla tych drugich zachowanie psiarzy często jest niezrozumiałe, a nawet na granicy szaleństwa. Przeczytajcie tę listę na portalu Psy.pl.

1. Dajesz się lizać swojemu psu po twarzy? To obrzydliwe!

Pies liże opiekuna po twarzy

Że niby to wstrętne, że zarazki i w ogóle fuj – przecież nie wiesz, co lizał twój pies, zanim dobrał się do twojej twarzy. Ciężko z tym argumentem walczyć, choć w sumie na pieniądzach też jest od groma zarazków, a nikt się ich nie brzydzi i jeszcze nie widzieliśmy, żeby ktokolwiek po zakupach kompulsywnie dezynfekował ręce… Cóż, mój pies i twarz też moja, a więc moja sprawa. Jeśli nie podobają ci się psie buziaki, po prostu odwróć wzrok i nie patrz!

2. Jak to śpisz z psem? I to w jednym łóżku!?

Pies śpi z właścicielem w łóżku

Wiele razy pisaliśmy, że świat dzieli się na tych, którzy śpią z psem i na tych, którzy się do tego nie przyznają, ale okazuje się, że jest jeszcze jedna kategoria. Są też tacy, którzy po prostu nie wiedzą, jakie to przyjemne! Naukowcy już dawno udowodnili, że spanie z czworonogiem zmniejsza poczucie samotności, stres i korzystnie wpływa na nasz nastrój, dlatego śmiało można powiedzieć, że nasz pies to najcenniejsze lekarstwo. Na wszystko. I kropka.

3. Jesteś w ciąży? To teraz będziesz musiała oddać swojego psa!

Kobieta w ciąży i pies

Dlaczego? Bo nie będziesz miała czasu na psa, bo pies brudzi i jeszcze zarazi czymś dziecko, a w ogóle to jak tylko stracisz malucha na chwilę z oczu, wtedy ta straszna bestia je pożre. Czas osobom wygłaszającym takie dyrdymały wyjaśnić, że owszem, dziecko to rodzina, ale (o zgrozo!) pies to również rodzina. Skoro nie oddajemy dzieci, bo adoptowaliśmy psa, to w drugą stronę działa to tak samo!

4. Zdechł? Przestań się mazać, kupisz sobie innego

Depresja, smutek

Osoby, które udzielają tego typu rad, nie zdają sobie chyba sprawy, jak bolesne jest usłyszenie takich słów po stracie psa. Pies to nie rzecz, że można go zastąpić. Dla nas, psiarzy, każdy pies jest wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju i nigdy żaden następny nie będzie taki sam. Gdy tracimy czworonoga, tracimy przyjaciela.

5. Po co do niego mówisz, on i tak cię nie rozumie!

Dziewczynka szepcze psu na ucho

Tak, my psiarze nie tylko mówimy do swoich psów, my z nimi ROZMAWIAMY, jeśli ci się to nie podoba – nie podsłuchuj. Może pies nie potrafi precyzyjnie odpowiedzieć, ile to jest pierwiastek ze 144, ale czasem jedno merdnięcie ogonem wystarczy za 1 000 słów.

Jeśli macie w swoim otoczeniu kogoś, kto nie rozumie psiarzy, pokażcie mu ten tekst oraz zachęćcie do obejrzenia filmiku. Bo życie z psem po prostu jest lepsze!

 

Autor: Alicja Kowalska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments