8 kg minus 1,5 kg dredów równa się 6,5 kg psa. O ponad połowę za mało

Na początku czerwca inspektorzy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami otrzymali zgłoszenie. Przypadkowy przechodzień, poruszony tym, co zobaczył, poinformował, że przy jednym z domów w Wolbromiu pies zamknięty jest w „skrzyni”. Osoby pomagające zwierzętom widziały już niejedno, ale gdy dotarły na miejsce, jak sami piszą na Facebooku, „serca rozerwały im się na drobne kawałki”.

Dredzik w skrzyni
fot. Facebook / KTOZ

Inspektorzy zobaczyli coś w stylu „klatki”, w której znajdowało się zwierzę. Po bliższym podejściu okazało się, że jest tam zamknięty pies, którego stan na pierwszy rzut oka świadczył o potwornym zaniedbaniu. Pies cały pokryty był brudnymi, śmierdzącymi dredami, widać było, że jest mocno wychudzony.

Dredzik wygląda ze skrzyni
fot. Facebook / KTOZ

Właścicielka Dinga (tak miał pierwotnie na imię, inspektorzy nazwali go Dredzikiem) twierdziła, że nie mogła mu obciąć dredów, bo jest agresywny. Pytana o to, dlaczego pies jest taki chudy, powiedziała, że nie wie, bo ostatnio była z nim u weterynarza pięć lat temu. Od tego czasu ani go nie szczepiła, ani nie odrobaczała. Mówiła też, że to stary pies znaleziony kilka lat temu.

Siedzący dredzik
fot. Facebook / KTOZ

Dredzik trafił do krakowskiego schroniska. Lekarz weterynarii powiedział, że jest wychudzony na skraju zagłodzenia, a żołądek ma skurczony do mikroskopijnych rozmiarów. Gdy Dredzika ostrzyżono, okazało się, że waży 6,5 kg (z dredami 8 kg!), a powinien ważyć około 15 kg.

Właścicielka psa zrzekła się go na rzecz KTOZ, a inspektorzy zgłosili sprawę przetrzymywania zwierzęcia w koszmarnych warunkach na policję.

Ogolony dredzik
fot. Facebook / KTOZ

Utrzymanie i leczenie Dredzika jest kosztowne (potrzebna jest specjalistyczna karma). KTOZ prosi o pomoc.

Wpłat z dopiskiem „Dredzik” można dokonywać na konto: 83 2030 0045 1110 0000 0390 3540, numer do wpłat zagranicznych PPABPLPKXXX 83 2030 0045 1110 0000 0390 3540

Autor: Magdalena Ciszewska