8 kg minus 1,5 kg dredów równa się 6,5 kg psa. O ponad połowę za mało


Z dredami ważył 8 kg, bez nich 6,5 kg, a powinien około 15 kg. Psiaka od pięciu lat nie widział żaden lekarz weterynarii. Nikt go nie szczepił ani nie odrobaczał.

Na początku czerwca inspektorzy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami otrzymali zgłoszenie. Przypadkowy przechodzień, poruszony tym, co zobaczył, poinformował, że przy jednym z domów w Wolbromiu pies zamknięty jest w „skrzyni”. Osoby pomagające zwierzętom widziały już niejedno, ale gdy dotarły na miejsce, jak sami piszą na Facebooku, „serca rozerwały im się na drobne kawałki”.

Dredzik w skrzyni
fot. Facebook / KTOZ

Inspektorzy zobaczyli coś w stylu „klatki”, w której znajdowało się zwierzę. Po bliższym podejściu okazało się, że jest tam zamknięty pies, którego stan na pierwszy rzut oka świadczył o potwornym zaniedbaniu. Pies cały pokryty był brudnymi, śmierdzącymi dredami, widać było, że jest mocno wychudzony.

Dredzik wygląda ze skrzyni
fot. Facebook / KTOZ

Właścicielka Dinga (tak miał pierwotnie na imię, inspektorzy nazwali go Dredzikiem) twierdziła, że nie mogła mu obciąć dredów, bo jest agresywny. Pytana o to, dlaczego pies jest taki chudy, powiedziała, że nie wie, bo ostatnio była z nim u weterynarza pięć lat temu. Od tego czasu ani go nie szczepiła, ani nie odrobaczała. Mówiła też, że to stary pies znaleziony kilka lat temu.

Siedzący dredzik
fot. Facebook / KTOZ

Dredzik trafił do krakowskiego schroniska. Lekarz weterynarii powiedział, że jest wychudzony na skraju zagłodzenia, a żołądek ma skurczony do mikroskopijnych rozmiarów. Gdy Dredzika ostrzyżono, okazało się, że waży 6,5 kg (z dredami 8 kg!), a powinien ważyć około 15 kg.

Właścicielka psa zrzekła się go na rzecz KTOZ, a inspektorzy zgłosili sprawę przetrzymywania zwierzęcia w koszmarnych warunkach na policję.

Ogolony dredzik
fot. Facebook / KTOZ

Utrzymanie i leczenie Dredzika jest kosztowne (potrzebna jest specjalistyczna karma). KTOZ prosi o pomoc.

Wpłat z dopiskiem „Dredzik” można dokonywać na konto: 83 2030 0045 1110 0000 0390 3540, numer do wpłat zagranicznych PPABPLPKXXX 83 2030 0045 1110 0000 0390 3540

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments