Agility w słońcu


W parku Górczewska w Warszawie w miniony weekend odbyły się Zawody Agility o Puchar Burmistrza Dzielnicy Bemowo oraz o tytuł Top Agility Dog. Do sędziowania zaproszono: Alice Glocknerovą z Czech i Nalle’a Janssona ze Szwecji, a przebiegi rozgrywały się równolegle na dwóch ringach.Sędziowie ustawiali tory raczej łatwe do zapamiętania, ale podchwytliwe, bo czasem chwila nieuwagi wystarczyła, by pies pokonał niewłaściwą przeszkodę. Dodatkową przeszkodą był upał, z którym musieli się zmagać zarówno czworonożni, jak i dwunożni zawodnicy. Na szczęście organizatorzy zapewnili wanny dla psów.
Zawody zostały zorganizowane przez KS Fort i radomski oddział ZKwP we współpracy z dzielnicą Bemowo, stąd doskonała lokalizacja. Taka współpraca umożliwia popularyzację aktywnych sposobów spędzania czasu z psem. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali od dzielnicy pamiątkowe koszulki.
Tytuły Top Agility Dog 2011 wywalczyli: w klasie large: border collie Lola z przewodnikiem Tomaszem Jakubowskim; w klasie medium: owczarek pirenejski Cudna de la Colline ax Marmottes z przewodniczką Magdą Domańską; w klasie small: cavalier king charles spaniel Greta King’s Dog z przewodniczką Dorotą Karp.
 
Szczegółowe wyniki i fotorelacja wkrótce na www.agilitybemowo.pl. UCh
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments