REKLAMA
REKLAMA

17.06.2020

Szczeniaki zamknięte w nagrzanym samochodzie! Gdzie był właściciel?

author-avatar.svg

Magdalena Olesińska

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

W Skarszewach przypadkowy przechodzień zawiadomił policjantów o tym, że cztery szczeniaki zostały zamknięte w nagrzanym samochodzie.

szczeniaki zamknięte w nagrzanym samochodzie

fot. Shutterstock

REKLAMA

Chociaż jeszcze nie ma kalendarzowego lata, to pierwsze ciepłe dni już za nami. Mimo ostrzeżeń niestety wciąż wielu opiekunów decyduje się na pozostawienie pupila bez nadzoru w gorącym samochodzie. W takich sytuacjach o tragedię nietrudno. Cztery szczeniaki zostały zamknięte w nagrzanym samochodzie. Nie miały dostępu ani do wody, ani nawet do powietrza.

Szczeniaki zamknięte w samochodzie

Funkcjonariusze policji w Starogardzie Gdańskim w czwartek – 11 czerwca – w godzinach popołudniowych otrzymali zgłoszenie, że w Skarszewach w zaparkowanym samochodzie zamknięto szczeniaki. Dźwięk ujadających młodych psiaków usłyszał przechodzień, który zawiadomił o tym zdarzeniu policję.

szczeniaki w samochodzie

W ciemnym samochodzie, który został zaparkowany na nasłonecznionym miejscu, przebywały cztery szczeniaki. Maluchy były pozostawione bez opieki, nie miały dostępu do wody ani do świeżego powietrza. Policjanci w celu ratowania szczeniąt postanowili wybić jedną z szyb. Na miejsce interwencji wezwano też lekarza weterynarii, który sprawdził stan zdrowia piesków. Według ustaleń policjantów właściciel pojazdu przybył dopiero po blisko dwóch godzinach.

Nie bądź obojętny – reaguj!

Tak naprawdę lato dopiero przed nami, a co za tym idzie, również i upalne dni. Pamiętaj, że nawet kilkunastominutowe pozostawienie psa w zamkniętym samochodzie w nasłonecznionym miejscu zagraża jego życiu. Samochód nagrzewa się w bardzo szybkim tempie, nawet jeśli na dworze wcale nie ma takiego upału. To w końcu zamknięta, metalowa puszka! Pamiętaj też, że na nic zda się pozostawienie uchylonego okna w samochodzie, który się nie porusza. Bez względu na pogodę, nie zostawiaj w nim pupila.

Ta historia ma szczęśliwe zakończenie, ponieważ przechodzień zareagował i powiadomił policję. Jego postawa jest nie tylko godna pochwały, ale również wzorem do naśladowania. Kiedy w ciepłe lub upalne dni zobaczysz psa zamkniętego w samochodzie, zachowaj się tak samo – zareaguj i powiadom o sytuacji odpowiednie służby.

źródło: www.polsatnews.pl

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
REKLAMA
REKLAMA
Koty i Psy - E-booki

Pobierz darmowy ebook o rasach psów

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „50 ras w sam raz do kochania” całkowicie za darmo

Zapisz się
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA zniknie za 10s

REKLAMA zniknie za 10s