15.01.2009
Czy przemieszczanie się mikroczipu pod skórą może być niebezpieczne dla psa?
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Mikroczip ma ok. 14 mm długości i 2 mm szerokości, jest zalany specjalnym szkłem biologicznym i pokryty specjalną substancją, używaną np. w implantach dla ludzi, takich jak rozrusznik serca.
fot. Shutterstock
Daje to gwarancję, że organizm psa nie uzna mikroprocesora za ciało obce i że nie dojdzie do procesu zapalnego oraz odrzucenia go.
Czip implantuje się po lewej stronie szyi, w połowie jej długości. Zdarza się jednak, że przemieszcza się on w tkance podskórnej. Nie wpływa to negatywnie na zdrowie i kondycję zwierzęcia. Ze względu na możliwość migracji mikroczipa pod skórą, identyfikując psa za pomocą czytnika, należy skanować najpierw okolice szyi, natomiast w wypadku braku odczytu – nawet całą powierzchnię ciała.
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
13.12.2024
Poznaj 4 naturalne sposoby na czyszczenie zatok okołoodbytowych
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Zdrowe gruczoły okołoodbytowe u psa nie sprawiają żadnych problemów. Dlatego niektórzy opiekunowie mogą nawet nie zdawać sobie sprawy z ich istnienia. Inaczej wygląda sytuacja, kiedy gromadzi się tam wydzielina, co z kolei prowadzi do zaczopowania kanalików. Co wtedy robić? Poznaj naturalne sposoby na czyszczenie zatok okołoodbytowych!
undefined
12.12.2024
Głuchy pies. Dlaczego pies nie słyszy i jak sobie z tym radzić?
Ten tekst przeczytasz w 9 minut
Niektóre psy głuchną wraz z wiekiem, jednak głuchota może być także wadą wrodzoną. Po czym poznać, że pies nie słyszy i jak można ułatwić sobie życie z głuchym psem?
undefined
09.12.2024
Jak spacerować z psem?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Po co psu spacer? Jak często wyprowadzać czworonoga? Sprawdź, co musisz wiedzieć o tym, jak spacerować z psem!
undefined