28.06.2018
Mój maltańczyk siusia na dwóch łapach. Czy to normalne?
Redakcja Portalu
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
fot. Shutterstock
Mój maltańczyk ma prawie dwa lata.Jego oddawanie moczu to za każdym razem widowisko i zaskoczenie na twarzach mijających Nas przechodniów ,bo robi to inaczej niż inne psy.Otóż za każdym razem sika na dwóch łapach,gdzie śmiało z takimi umiejętnościami mógłby zostać pomocnikiem strażaka albo cyrkowcem . Nie mam pojęcia jak się tego nauczył,dlatego też proszę o poradę czy jest to normalne zachowanie u mojego psiaka. Pozdrawiam 🙂
Zdarzają się takie psy i nie ma w tym nic dziwnego! Psy – szczególnie samce – załatwiając się, nie tylko realizują swoją potrzebę fizjologiczną, ale też znaczą teren. Zostawiają innym psom informację, że tu były, i kilka „słów” o sobie. W tym wszystkim chodzi też o to, by o wizycie w danym miejscu jakiegoś psa dowiedziało się jak najwięcej innych psów. Jak więc to zrobić, gdy jest się małym psem? Trzeba podnieść nogę – wtedy można nasiusiać wyżej. Wówczas jest większa szansa, że inni tego zapachu nie ominą. Ale właściwie po co mieszkający w sąsiedztwie owczarek niemiecki ma myśleć, że był tu jakiś niewielki maltańczyk? Niech sądzi, że przechodził tędy wielki pies! Pani maltańczyk robi więc wszystko, by pokazać „na dzielni”, że jest dużym, pewnym siebie psem, który może konkurować z większymi. Nie ma w tym nic złego!
Zobacz powiązane artykuły
03.07.2025
Skąd się biorą fobie i lęki u psów? Poznaj wyniki badań!
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Fobie i lęki u psów to coraz częstszy problem, z którym spotykają się opiekunowie domowych czworonogów. Czego najbardziej boją się psy i dlaczego?
undefined
02.07.2025
Niezbędnik psiego opiekuna. Co zabrać na wakacje z psem?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Planujesz wakacje z psem w Polsce albo wyjazd za granicę? Sprawdź, co musisz zabrać na urlop z psem, by być gotowym na wszystkie sytuacje!
undefined
29.06.2025
Twój pies je kamienie? Wiemy, jak go tego oduczyć!
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Psiaki lubią brać w pysk przeróżne rzeczy – patyki, nieczystości spod krzaka… Ale co zrobić, kiedy pies je kamienie?
undefined