12.06.2015
Preparat na pchły i kleszcze a waga psa
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Ochrona czworonogów przed pasożytami zewnętrznymi jest obowiązkiem każdego właściciela. Każdy z nas dobrze wie jak niebezpieczne są choroby przenoszone zarówno przez pchły, jak i kleszcze. Jednak należy pamiętać również o tym, że wybór preparatu nie powinien być przypadkowy – za każdym razem przeprowadzamy go z szczególną dbałością, ponieważ nie każda substancja dostępna na rynku będzie odpowiednia dla każdego psa.
W przypadku zakupu preparatu powinno się zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak: stan zdrowia psa, waga, rasa, wiek, ciąża, nadwrażliwość na substancję czynną, możliwość bezpośredniego kontaktu z dziećmi bądź kotami oraz częstotliwość kąpieli.
Podstawową sprawą jest dopasowanie ilości substancji czynnej do wagi zwierzęcia. Wybierając spot-on Prac-tic jest to niezwykle proste: każde opakowanie oznaczone jest innym, charakterystycznym kolorem i przedziałem wagowym. W sprzedaży dostępne są następujące rodzaje: od 2 do 4,5 kg, powyżej 4,5 do 11 kg, powyżej 11 do 22 kg oraz powyżej 22 do 50 kg. Gdy nasz pupil waży więcej niż 50 kg zaleca się łączenie odpowiednich pipetek, np. gdy pies waży 54 kg podajemy jednocześnie pipetki: od 2 do 4,5 kg oraz powyżej 22 do 50 kg. Niestety, nie jest to preparat przeznaczony dla psów w wieku poniżej 8 tygodni oraz ważących mniej niż 2 kg.
Dostosowanie gramatury preparatu do wagi naszego pupila jest sprawą szczególnie istotną, ponieważ zastosowanie za małej ilości może spowodować niedostateczne jego działanie, a zbyt dużej – poważne dla zdrowia psa skutki uboczne! Kiedy zauważymy, że po aplikacji substancji przeciwpchelnej i przeciwkleszczowej nasz pies dziwnie się zachowuje, wystąpiły zmiany skórne, biegunka, wymioty, drgawki bądź zaburzenia równowagi – należy bezwzględnie zaprowadzić zwierzę do lekarza weterynarii.
PLCACPRA00001g
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
07.12.2023
Kłaczek w herbacie? To już nie musi być problem!
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Psie linienie to naturalny proces, który trwa cały rok, ale nasila się wiosną i jesienią. Dotyczy zwłaszcza ras z grubym, obfitym podszerstkiem. I choć nie ma w nim nic dziwnego, nadmiar fruwającej sierści może być męczący dla nas, opiekunów.
undefined
29.11.2023
Odmrożenia u psa. Jak je rozpoznać i jak je leczyć?
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Zabawy na śniegu lubi większość psiaków, ale czy są one dla nich bezpieczne? Czy naszym pupilom również grożą odmrożenia i jak objawiają się one u psów? Sprawdźmy!
undefined
22.11.2023
Zimowe ubranko dla psa – fanaberia czy konieczność?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Ubieranie psów budzi wiele emocji wśród opiekunów. Mamy zwolenników tego pomysłu, jak i zdecydowanych przeciwników zakładania psom ubrań. A gdzie leży prawda? Jak zwykle... pośrodku! Sprawdź, co warto wiedzieć o ubrankach dla psów na zimę.
undefined