04.05.2015
Pyriprol – przełomowa substancja do walki z pchłami i kleszczami
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Sezon kleszczowy już w pełni, jednak wielu właścicieli zwierząt nadal stoi przed wyborem najodpowiedniejszego preparatu przeciwkleszczowego i przeciwpchelnego dla swojego pupila. Na polskim rynku mamy dostępnych kilka postaci takich preparatów – są to obroże, tabletki oraz tradycyjne pipetki do zakraplania na skórę zwierzęcia („spot-on”). Każda z nich ma swoje zalety i wady, głównie w wygodzie aplikacji przez właściciela, ale najważniejszym czynnikiem w wyborze powinna być za każdym razem odpowiednia substancja czynna dobrana dla indywidualnego zwierzęcia.
Pyriprol w preparacie typu spot-on Prac-tic to dobry wybór w przypadku psów, które są amatorami kąpieli bądź są często poddawane myciu szamponem. Badania wykazały, że już po 24 godzinach od podania preparatu można kąpać naszego pupila, nie zmniejszając tym samym skuteczności preparatu. Nawet wielokrotne kąpiele w ciągu całego miesiąca nie wpływają na jego aktywność, a co najważniejsze – nie trzeba się martwić brakiem działania w trakcie kąpieli, ponieważ, w przeciwieństwie do obroży, którą należałoby w takim wypadku zdjąć, Prac-tic działa przez cały czas!
Pyriprol zapewnia niemal stuprocentową ochronę przed kleszczami i pchłami przez 4 tygodnie. Zabija 99% kleszczy w ciągu 48 godzin oraz 100% pcheł w ciągu 24 godzin. Po całkowitym wyschnięciu preparatu nie należy się martwić o ewentualne skutki uboczne w czasie zabawy dzieci z pupilem. Prac‑tic może być z powodzeniem stosowany u młodych psów powyżej 8 tygodnia życia oraz 2 kilogramów wagi.
Pamiętaj, aby zawsze skonsultować wybrany preparat (a szczególnie jego substancję czynną i dawkę!) z lekarzem weterynarii. Przekaż informację dotyczące wieku, stanu zdrowia, wagi oraz ewentualnych wcześniejszych niepożądanych reakcji zwierzęcia na leki, a także częstotliwości kąpieli i możliwości kontaktu psa z dziećmi bądź innymi gatunkami zwierząt, szczególnie kotami.
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
19.07.2024
Bezdomne psy. Jak oswoić nieufnego czworonoga?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Nieufne bezdomne psy potrzebują naszej pomocy – są wygłodniałe i narażone na choroby czy wypadki. A nade wszystko przerażone. Mają za sobą złe doświadczenia i często unikają kontaktów z ludźmi. Jak im pomóc?
undefined
16.07.2024
Jak zrozumieć psa? Rozkodowujemy mowę ciała psów!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Pies mówi nie tylko głosem – przemawia ogonem, uszami, a nawet sierścią. Dopiero mowa ciała wszystkich części składa się na spójny komunikat. Sprawdźmy, co pupil chce nam przekazać całym sobą.
undefined
14.07.2024
Jak dbać o psa w trakcie upałów?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
W upalne, letnie dni opiekunowie psów powinni przykładać więcej uwagi do zapewnienia im komfortu.
undefined