23.04.2010
VII edycja plebiscytu
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Rozpoczynamy siódmą edycję plebiscytu „Serce dla Zwierząt”. W tym roku nasza redakcja przedstawia osiem nominacji do nagrody. Która spośród osób i instytucji pomagających zwierzętom dostanie statuetkę, zależy tylko od Was! Zapraszamy do głosowania!
Aby oddać swój głos, wyślij SMS o treści PSY.SERCE.numer kandydata pod numer 7255 (koszt SMS-a to 2,44 zł z VAT). Głosowanie trwa do końca maja 2010 r.
1. Adam Buczyński – oficer mechanik, dowódca łodzi ratowniczej, inspektor TOZ
Pod koniec stycznia uratował psa dryfującego na spękanej krze w stronę otwartego morza, gdzie czekałaby go pewna śmierć. Podpłynął do zwierzaka pontonem i usiłował go wyłowić koszykiem do ryb. Mimo kilku nieudanych prób czworonóg w końcu trafił na pokład. Buczyński nie tylko uratował mu życie, ale i zaopiekował się nim. Jako inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wielokrotnie interweniował w sytuacjach, w którym zwierzętom działa się krzywda.
2. Ewa Grabowska – fryzjer dla psów, właścicielka Psiego Salonu i szkoły groomingu w Łodzi
Od ponad roku współpracuje z fundacją Azyl Anny i Piotra Jobczyków z Łodzi. Bezinteresownie robi wszystko, by z najbardziej zaniedbanych kundelków uczynić psich arystokratów – co wielokrotnie zwiększa ich szanse na adopcję. Kąpie je, strzyże, modeluje. Odmieniła już kilkadziesiąt zwierzaków, a kilka z nich bezpośrednio za jej sprawą trafiło do nowych domów. Właściciele Azylu podkreślają niezwykłą troskę i cierpliwość, z jaką odnosi się do kundelków.
3. Michał Olszański – dziennikarz radiowy i telewizyjny
W programie „Pytanie na śniadanie” w TVP 2, który prowadzi z Anną Popek, założył „Kącik adopcyjny”. Na antenie pojawiają się potrzebujące czworonogi z całego kraju. Wiele z nich dzięki temu znalazło dom. Sam Michał Olszański jest właścicielem trzech przygarniętych psów: głuchej Pauli ze schroniska w Celestynowie, podobnej do hieny Marcysi i malutkiej Wiktorii. W ubiegłym roku był ambasadorem akcji „Zerwijmy łańcuchy”.
4. Koteria – ośrodek dla kotów miejskich w Warszawie
Powstał w ubiegłym roku dzięki darowiźnie wielkiej miłośniczki i opiekunki kotów Zofii Nowak, by pomagać kotom żyjącym w mieście – głównie przez ograniczenie ich populacji. Do tej pory wykonano w nim już ok. 1,5 tys. zabiegów sterylizacji, za które osoby dostarczające czworonogi do ośrodka nie muszą płacić. Pracownicy Koterii starają się też pomagać w znalezieniu potrzebującym pacjentom nowych domów – udało się to już w przypadku kilkudziesięciu kotów.
5. Joanna Krupa – twarz kampanii PETA „Bądź aniołem dla zwierząt”
Amerykańska modelka i aktorka polskiego pochodzenia współpracuje z tamtejszą organizacją walczącą o prawa zwierząt PETA. W 2009 r. wzięła udział w głośnej, choć kontrowersyjnej kampanii „Bądź aniołem dla zwierząt. Zawsze adoptuj. Nigdy nie kupuj”. Sfotografowała się nago z przyczepionymi do ramion anielskimi skrzydłami, trzymając na rękach psa. Powiedziała o sobie: „Zaryzykowałam reputację, żeby coś zrobić dla zwierząt”.
6. Robert Gawliński – lider zespołu „Wilki”
Jako honorowy ambasador wilków jest zaangażowany w działania WWF – organizacji działającej od ponad 50 lat w 150 krajach na rzecz środowiska naturalnego. W ramach projektu „Duże drapieżniki w Polsce” WWF pomaga chronić stada owiec przed wilkami, by zapobiec samosądom na przodkach psów. Robert Gawliński podarował hodowcy owiec z okolic Puszczy Knyszyńskiej owczarka podhalańskiego.
7. Andrzej Kuziomski – twórca Centrum Rehabilitacji Jeży „Igliwiak” i Pogotowia Jeżowego
Ponad dwa lata temu podczas wycieczek rowerowych zaobserwował, że jeże są rozjeżdżane lub potrącane przez auta. Przejął się losem tych bezbronnych zwierząt, zaczął je zbierać i opiekować się nimi, z własnych środków kupować jedzenie i płacić za wizyty u weterynarzy. Wyleczone wypuszcza na wolność. Zwracają się do niego ludzie z całego kraju. Jego pogotowie to pierwsza taka instytucja w Polsce.
8. Polski Klub Psa Rasowego
PKPR jako pierwszy w Polsce zabronił uczestnictwa w organizowanych przez niego wystawach psom z kopiowanymi uszami i ogonami (takie zakazy obowiązują w wielu krajach, a według ustawy o ochronie zwierząt z 1997 r. zabiegi chirurgiczne na zwierzętach są dopuszczalne tylko dla ratowania ich życia lub zdrowia albo w celu ograniczania populacji). PKPR pisze a swojej stronie: „stanowi to przełom w podejściu do idei psa rasowego, który z całą pewnością jest zwierzęciem kompletnym – posiadającym wszelkie przyrodzone mu części ciała”.
Dla głosujących przygotowaliśmy nagrody: ekspres do kawy z zestawem kaw, zestaw HD cyfrowy polsat oraz 20 książek niespodzianek o psiej tematyce
Więcej informacji na stronie www.sercedlazwierzat.pl
Patronem plebiscytu jest marka Purina.
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
26.07.2022
Tegoroczny laureat plebiscytu „Serce dla Zwierząt” odebrał nagrodę – tonę karmy!
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
W 19. edycji plebiscytu „Serce dla Zwierząt” statuetkę otrzymały Magdalena i Sandra Budzyńskie prowadzące fanpage „Edek szuka domów”. To nie jedyna nagroda, jaką doceniono ich zaangażowanie w pomoc czworonogom. Niedawno partner akcji – Nestlé Purina PetCare – przekazał laureatkom tonę karmy.
undefined
14.06.2022
„Historie o dobrych ludziach odbudowują wiarę w człowieka”. Wzruszająca wideorelacja z gali plebiscytu „Serce dla Zwierząt” 2022
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
W tym roku już po raz 19 odbył się plebiscyt „Serce dla Zwierząt”. To wydarzenie, które łączy miłośników zwierząt, którym nieobojętny jest ich los.
undefined
07.06.2022
Finał plebiscytu „Serce dla Zwierząt” 2022 za nami! Kto został laureatem 19. edycji?
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
W tym roku odbyła się już 19. edycja jedynego takiego plebiscytu w Polsce organizowanego przez portal Psy.pl. Podczas gali „Serce dla Zwierząt” 2022, 6 czerwca 2022 roku w hotelu Bellotto w Warszawie, poznaliśmy laureata. Zwycięską statuetkę otrzymały Magdalena i Sandra Budzyńskie – mama i córka – twórczynie fanpage’a „Edek szuka domów”.
undefined