19.01.2009
Kojec dla psa. Jak długo pies może w nim przebywać?
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Jak powinien wyglądać kojec dla owczarka niemieckiego?
fot. Shutterstock
Przede wszystkim owczarek niemiecki nie nadaje się do trzymania na stałe w kojcu! Potrzebuje bliskiego kontaktu z właścicielem, odizolowanie go od domowników może spowodować u niego zaburzenia zachowania, objawiające się np. wygryzaniem sierści na ogonie i łapach. Znudzony pies może wykazywać także niszczycielskie skłonności. Dlatego w kojcu może przebywać najwyżej przez część dnia, gdy nie możemy mu poświęcić uwagi. Kojec musi być przestronny (min. 15 mkw.), najlepiej w kształcie prostokąta, co zapewni zwierzęciu większą swobodę ruchu.
Gdzie ustawić kojec dla psa?
Powinien stać w miejscu zacienionym, tak by pies widział zarówno wejście do domu, jak i bramę. Dach uniemożliwi mu przeskakiwanie siatki, a podłoga z desek ułatwi utrzymanie czystości. Buda powinna być dobrze ocieplona, dostosowana do wielkości owczarka (musi się w niej swobodnie obrócić i stanąć), a jednocześnie nie za obszerna, aby pies był w stanie ogrzać ją ciepłem własnego ciała. Ustawiamy ją tak, aby wejście znajdowało się od strony zawietrznej, zimą można dodatkowo zawiesić w otworze kawałek materiału. Przy temperaturze powietrza minus 15-20°C lepiej wpuścić psa do domu lub ocieplanego garażu.
Autor: Jolanta Tarułka
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
05.12.2024
Nadmierne przywiązanie u psa. Jak rozwiązać ten uciążliwy problem?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Nadmierne przywiązanie psa do opiekuna to nie tylko uciążliwość dla człowieka. Może być także przyczyną o wiele poważniejszych problemów! Jak pracować z psem, który nie może oderwać się od opiekuna?
undefined
03.12.2024
Szelki czy obroża – co jest lepsze dla psa? Wyjaśnia zoofizjoterapeuta
Ten tekst przeczytasz w 6 minut
Odwieczny dylemat psiarzy – co będzie dla psa lepsze? Szelki czy obroża? Co założyć szczeniakowi, a co psu ze skróconym pyskiem? Z pomocą zoofizjoterapeuty rozwiewamy wszystkie wątpliwości!
undefined
03.12.2024
Jak przygotować dom na przyjęcie nowego zwierzęcia domowego
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Przyjęcie nowego zwierzęcia do domu to wielka decyzja, która wiąże się z wieloma emocjami. Niezależnie od tego, czy mówimy o psie, kocie, gryzoniu czy ptaku, przygotowanie odpowiedniego środowiska w domu jest kluczowe, aby zarówno zwierzę, jak i jego opiekunowie czuli się komfortowo i bezpiecznie. Jak zatem krok po kroku przygotować dom na przyjęcie nowego pupila i jakie akcesoria będą niezbędne w codziennej opiece?
undefined