REKLAMA
REKLAMA

14.11.2008

Pieskie wędrówki – cz. 3. Z psem do Gdańska

author-avatar.svg

psy.pl

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Kolebka „Solidarności” odwiedzana przez Jana Pawła II, królewskie miasto o kupieckiej tradycji – Gdańsk kusi i swą historią, i teraźniejszością

podróżować z psem

fot. Shutterstock

REKLAMA

Bastion Żubr
Bastiony, którymi kilka wieków temu obwarowano Gdańsk, teraz są idealnym miejscem spacerów. Malownicze, trawiaste, zielone jak boisko do piłki nożnej górki przypadną do gustu zarówno psom, jak też ich właścicielom. Gdy wybierzemy się tam z labradorem lub innym czworonożnym miłośnikiem kąpieli wodnych, nie spuszczajmy pupila z oczu – mogą go bowiem skusić liczne kanały. Właściciel, który może pozwolić sobie na nieobserwowanie przez chwilę podopiecznego, ma niepowtarzalną okazję podziwiania stąd przepięknej panoramy Gdańska. Z ścisłego centrum miasta dotrzemy tu piechotą zaledwie w 10 minut, a z dworca PKP – w 15 minut.

Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna
Być w Gdańsku i nie widzieć tych miejsc, to tak jak być w Rzymie i nie zobaczyć papieża. Są one usytuowane w najbardziej reprezentacyjnej części miasta – na Długim Targu. Tym, którzy będą tu pierwszy raz, podpowiem, że Neptun z fontanny nie jest jedyny – warto zadrzeć głowę do góry i uważnie się rozejrzeć…
W pełni sezonu najłatwiej poruszać się tu z psem, którego można wziąć pod pachę, bo czworonóg stąpający po ziemi wśród tak ogromnej liczby nóg przypadających na metr kwadratowy może się poczuć zdezorientowany… Przy okazji – nie zapomnijmy o sprzątaniu po naszym pupilu.

Molo i plaża w Gdańsku-Brzeźnie
Sopot może się pochwalić najdłuższym drewnianym molo w Europie (512 m), ale to siostrzane w Brzeźnie również ma swój urok. Co prawda psy nie mogą po nim spacerować, lecz od 1 października do końca kwietnia wolno im hasać po gdańskich plażach. W pozostałych miesiącach obowiązuje zakaz.

Żuraw
Symbol Gdańska i jego portowego charakteru. Najładniej prezentuje się z drugiego brzegu Motławy, czyli z wyspy Ołowianka. Można się tam dostać pieszo lub samochodem ulicą Szafarnia, wzdłuż rozbudowującej się mariny jachtowej, albo promem Motława, kursującym co kilkanaście minut (1 zł, pies bezpłatnie). Po obu stronach znajdują się siedziby Centralnego Muzeum Morskiego.

Falowiec w Gdańsku-Przymorzu
Najdłuższy budynek w Polsce znajduje się przy ul. Obrońców Wybrzeża. Ma ok. 860 m długości, wzdłuż niego usytuowane są aż trzy przystanki autobusowe i kilkanaście sklepów. Po obej rze niu tego liczącego 35 lat molocha pora zrobić przyjemność psu i powędrować z nim do pobliskiego parku nadmorskiego.

Ławeczka z Oskarkiem
To jedno z najmniej wyeksploatowanych turystycznie miejsc. Obok fontanny na placu Wybickiego w Gdańsku-Wrzeszczu stoi ławeczka, na której siedzi bohater powieści „Blaszany bę be nek” Güntera Grassa. Kilkadziesiąt metrów dalej, przy ul. Lelewela 13, jest kamienica, w której noblista spędził dzieciństwo. Pierwotnie obok Oskarka miała przysiąść odlana z brązu postać pisarza, ale ten się nie zgodził. Tymczasem obok chłopca z bębenkiem najczęściej siadają sędziwe mieszkanki Wrzeszcza.

Bezpłatne noclegi dla psa

Hotel Pica Paca
ul. Spichrzowa 20,
tel. 058 320 20 70, www.picapaca.com

Hotel Kobza
ul. Spichrzowa 20b,
tel. 058 351 30 91, www.kobza.pl
Oba usytuowane są ok. 50 m od Zielonej Bramy i Motławy. Pokoje dedykowano znanym osobom, m.in. Albertowi Einsteinowi i Marilyn Monroe. To idealna baza wypadowa dla turysty z psem – do ulic Długiej i urokliwej Mariackiej ma stąd zaledwie kilkadziesiąt metrów, a w 10 minut dotrze do bastionu Żubr.

Villa nad Potokiem
Ten nowy obiekt mieści się w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Czworonoga, który nie przepada za zwiedzaniem zabytków, możemy udobruchać, zabierając go do lasu. ul. Potokowa 21, tel. 058 348 03 41, www.villa.gdansk.pl

Hotel La Petite
Położony na wzgórzu, zaledwie 2 km od Starego Miasta. ul. Na Zboczu 39, tel. 058 320 76 26, www.lapetite.pl

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
psy.pl

Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.

REKLAMA
REKLAMA
Koty i Psy - E-booki

Pobierz darmowy ebook o rasach psów

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „50 ras w sam raz do kochania” całkowicie za darmo

Zapisz się
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA zniknie za 10s

REKLAMA zniknie za 10s