Bezdomne psy kontra złodziej


Bezdomne psy spieszące na pomoc obcej okradzionej kobiecie? Trudno to sobie wyobrazić, ale wyobrażać sobie nie trzeba, bo zdarzyło się to naprawdę. Poznajcie niesamowitą historię!

Rzecz się dzieje w parku Springfield w Queens, dzielnicy Nowego Jorku. Kobieta, która przyjechała autobusem i wysiadła na przystanku przy parku, odłożyła na chwilę torebkę na ławkę – relacjonuje portal lifewithdogs.com. Po chwili zobaczyła nastolatka, który chwyta jej torebkę i ucieka z nią w stronę parku. Nagle jak spod ziemi pojawiają się dwa psy, które rzucają się w pościg za chłopcem.

To bezdomny pitbul i owczarek niemiecki na widok uciekającego złodzieja pobiegły za nim. Dogoniły go i przygniotły do ziemi. Gdy po jakimś czasie przyjechała wezwana na pomoc przez okradzioną kobietę policja, chłopak wciąż leżał z torebką na ziemi, usiłując uwolnić się od zwierzaków.

Nie wiemy, dlaczego psy obrały sobie za cel młodocianego złodzieja, ale gdy go już dopadły, to nie popuściły – mówią policjanci, którzy mieli trochę kłopotu z odciągnięciem ich od chłopaka.

Pitbul i owczarek niemiecki trafiły pod opiekę organizacji prozwierzęcej, a młody człowiek znalazł się w szpitalu w calu opatrzenia ran. Torebka wróciła do prawowitej właścicielki. Nastolatek jest już w domu, został oskarżony o kradzież i czeka na rozprawę przed sądem.

Psy, które rzuciły się w pościg, nie tylko złapały złodzieja, może także złapały szansę na znalezienie prawdziwego domu. Kto by nie chciał mieć takich obrońców?

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments