Biegali na Bemowie


Jesienna edycja zawodów Bemowo Agility odbyła się w miniony weekend w parku Górczewska w Warszawie. Była bardziej kameralna od czerwcowej, ponieważ ze względu na krótszy dzień zdecydowano, że może w niej wziąć udział 80 zawodników.Szczególnie licznie obsadzona była klasa 0, co świadczy o tym, jak wielu nowych miłośników zdobywa sobie ten widowiskowy sport. Do sędziowania zaproszono Gabi Steppan z Austrii. Sędzia ustawiła ciekawe, choć dosyć wymagające tory, oczywiście dostosowane pod względem poziomu trudności do każdej z klas. Ogromną sympatię wzbudziła jej życzliwość, uśmiech i przeżywanie porażek i sukcesów wraz z zawodnikami.
Zawody miały atrakcyjną formułę, ponieważ każdego dnia rozgrywano po dwa biegi egzaminy dla poszczególnych kategorii (A1, A2, A3). W sobotę odbył się jumping open, a w niedzielę agility open, które łącznie stanowiły biegi o Puchar I Grupy FCI, czyli dla najlepszego owczarka. Poza tym każdego dnia organizowano po dwa jumpingi i jeden bieg agility dla początkujących.
Współorganizatorami imprezy były Klub Agility Fort, radomski oddział ZKwP oraz warszawska dzielnica Bemowo. Zawody agility stanowiły część imprezy Multicup, w której ramach w podwarszawskim Jaktorowie rozegrano zawody obedience i IPO (psów obrończych).
Pogoda dopisała, choć panował już jesienny chłód – były to ostatnie w tym sezonie zawody agility na wolnym powietrzu.
Fotorelacja i wyniki wkrótce na http://www.agilitybemowo.pl/ UCh
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments