Bohaterska pitbulka straciła nogę, ratując rodzinę


Gdy tydzień temu do domu w Accomack County w Stanach Zjednoczonych wdarli się intruzi, pitbulka Lefty uratowała przed śmiercią właścicieli, ale kula trafiła w jej nogę i trzeba było ją amputować. Suczka opuściła na początku tygodnia szpital i wróciła do właścicieli.

„W poniedziałek w nocy uratowałam życie mojej rodzinie – teraz ja potrzebuję pomocy” – napisali na Facebooku lekarze z Atlantic Animal Hospital, do którego trafiła. – „W środku nocy czterech napastników weszło do naszego domu. Moi opiekunowi i ich dzieci spali. Jeden z intruzów chciał strzelić do mojego właściciela, ale skoczyłam i zagrodziłam mu drogę, a kula trafiła we mnie”.

Tak wyglądała poniedziałkowa noc tydzień temu. Bohaterska pitbulka trafiła do szpitala z wielką raną w piersi i roztrzaskaną kością przedniej prawej łapy. Bardzo krwawiła i okazało się, że konieczna jest amputacja. Zabieg przeprowadzono natychmiast, a następnego dnia Lefty „poruszała się, jakby całe życie miała tylko trzy łapy” – powiedzieli lekarze z Atlantic Animal Hospital. Po kilkudniowym pobycie w klinice wróciła do domu.

>>> Przeczytaj o tym, jak uratowano postrzeloną pitbulkę w ciąży <<<

Właściciel kliniki powiedział: „Lefty nie ma w sobie odrobiny agresji. Jest słodka. A jej reakcja na intruzów świadczy o ogromnym przywiązaniu do właścicieli” („Del Marwa Now News”). Leczenie Lefty sfinansowali wolontariusze na apel lekarzy z kliniki, ponieważ dom właściciel suczki został doszczętnie okradziony. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments