Buldożki szalały na zlocie

fot. Facebook

Cyklicznie organizowane zloty wielbicieli buldożków francuskich cieszą się coraz większym powodzeniem. Dziesiątki psów tej rasy wraz z opiekunami przybyło 13 września na teren warszawskich Fortów Bema. Organizatorzy zapewnili uczestnikom zlotu wiele atrakcji. Ważnym elementem imprezy była możliwość wsparcia buldożków w potrzebie.

XVII Zlot Buldogów Francuskich zorganizowany na warszawskich Fortach Bema przyciągnął miłośników rasy nie tylko ze względu na możliwość poznania nowych przyjaciół dzielących wspólną pasję. Podczas imprezy można było zasięgnąć porady weterynarza, dietetyka, behawiorysty i psiego trenera. Czworonożnych pupili uwieczniali fotografowie z profesjonalnego studia fotograficznego, odbywały się wykłady i zabawne konkursy z nagrodami. Nikt nie wyszedł z parku głodny – liczne stoiska gastronomiczne zapewniały rozmaite przekąski.

Dużym powodzeniem cieszyło się także stoisko fundacji Załoga Bulldoga, pomagającej poszkodowanym buldogom i buldożkom. Można tam było kupić kubki, torby, koszulki i  inne gadżety. Jeden z podopiecznych fundacji – buldog angielski Tini osobiście zbierał fundusze i środki czystości. Tini został odebrany z pseudohodowli pod Bydgoszczą, gdzie przez kilka miesięcy mieszkał w okropnych warunkach. Dziś jest szczęśliwym psiakiem, ale aby normalnie funkcjonować, musi używać pampersów,  w 2012 roku zdiagnozowano u niego bowiem wrodzony rozszczep kręgosłupa, co powoduje, że nie jest w stanie  kontrolować potrzeb fizjologicznych.

 

A pozostałe psy? Jak zwykle najbardziej doceniały możliwość spotkań z nowymi kolegami. Co prawda nie obyło się bez małych zgrzytów,  wszak buldożki to nieduże psy, ale z charakterem! Toteż niektórzy czworonożni panowie próbowali wszczynać bójki, uznając zapewne, że teren Fortów Bema jest za mały dla nich i – jednocześnie ich konkurentów.

Na szczęście scysje szybko się kończyły, a większość czworonożnych uczestników imprezy podchodziła do kumpli z większą dozą tolerancji… Uczestnicy opuszczali Forty zadowoleni, choć zmęczeni, obiecując że spotkają się w tym samym (a może większym?) gronie za rok. PŁ

Buldog francuski Eliot nakręcił nawet film o tym wydarzeniu! Nie wierzycie? Zobaczcie sami:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments