Chart najpiękniejszy w Krakowie

fot. Maciej Kłoś / Mako Press

Wystawcy z ponad 20 krajów świata zaprezentowali prawie 3000 psów reprezentujących 206 ras na XIII Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Krakowie.

Żadnemu z licznie reprezentowanych labradorów (120), berneńczyków (ok. 70) czy chihuhua (ok. 70) nie udało się jednak znaleźć w pierwszej trójce. W imponującym stylu tytuł Best in Show zdobył chart afgański ze Słowacji Ozzy Osbourne Gandamak z hodowli Vojtek Vlasto, należący do Michala Klusoma. Za nim na podium wskoczył beagle Szephegyi-Szimat Woods z węgierskiej hodowli, którego właścicielką jest Magdalena Szwałek, a trzecie miejsce zajęła suczka shiba Aragon Siwasz Legend Hannibal z polskiej hodowli (właściciele Małgorzata i Paweł Piekarczyk).
 
Kto obejrzał wszystkie psy mógł sprawdzić nowinki jakie zaprezentowali na stoiskach sprzedawcy psich akcesoriów. Hitem okołowystawowego handlu były domowe bieżnie dla psów. Jak zapewniali sprzedawcy, mogą na nich ćwiczyć małe i duże zwierzaki – taśma przesuwa się z prędkością do 20 km na godzinę. Urządzenie przydać się może zwłaszcza podczas brzydkiej pogody, spacer można wtedy ograniczyć wyłącznie do załatwienia higienicznej potrzeby.

Furorę robiło słowo „holistyczne”. Holistyczne są teraz karmy, zabawki oraz kosmetyki, które oprócz swych podstawowych funkcji mają korzystnie wpływać na cały organizm psa i poprawiać jego nastrój. Holistyczne mogą być np. przedmioty służące do masażu, wyglądające jak małe druciki zakończone kulkami. Dostępne w wersji dla psa i jego pana, różniące się wielkością i przeznaczone do masowania różnych partii ciała. Psu zmęczonemu porannym spacerem w centrum wielkiego miasta mają pomóc się zrelaksować, a wybieganemu w mokrej trawie miłośnikowi natury pozwolić odzyskać równowagę między ciałem a duchem.

DR

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments