Chciały tylko jednego prezentu na Boże Narodzenie – domu


Gwinn i Rowdy – dwa duże jasnożółte kundelki trafiły do schroniska w Houston w Stanach Zjednoczonych w październiku 2006 roku. Zdawało się, że spędzą w nim całe życie, ale wreszcie pojawiła się dla nich szansa.

„Gwinn i Rowdy to brat i siostra. Trafiły do schroniska w październiku 2006 roku i już w nim zostały. Muszą być adoptowane razem i najlepiej, by w ich przyszłym domu nie było innych zwierząt. Są bardzo sympatyczne i bardzo z sobą związane, ale zważywszy wszystko, co przeszły, potrzeba trochę czasu, by się z nimi oswoić. Choć personel schroniska bardzo lubi Gwinn i Rowdy, one potrzebują tej szczególnej osoby, która zapewni im kochający dom, na które oba zwierzaki zasługują” – napisano na stronie internetowej The Forgotten Pet Adocates.

Kilka razy zdarzyło się, że ktoś zainteresował się Gwinn i Rowdy, trafiały do ewentualnych domów na próbę, ale niestety wracały z nich do schroniska. Nie są przecież małymi ślicznymi szczeniaczkami ani nawet małymi już dorosłymi pieskami, mają też za sobą trudne schroniskowe życie. Ale stał się wreszcie cud – cud bożonarodzeniowy. Znalazła się kobieta, która spełniła wszystkie wymagania, konieczne, by adoptować psy. Odwiedza je często w schronisku, zabiera do domu, by oswoić je z nową rzeczywistością. A co najważniejsze, rozumie, że to wolny proces, bo zwierzaki nie znały dotąd innego świata poza schroniskiem. Chce zamontować dobre ogrodzenie i zatrudnić szkoleniowca, który pomoże ułożyć psy. Za półtora miesiąca Gwinn and Rowdy po latach schroniskowego życia znajdą się już na stałe w nowym, prawdziwym domu. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments