Chihuahua na kółkach


Chihuahua BeeBee urodziła się w lipcu zeszłego roku bez łopatek, co utrudniało jej poruszanie się. Właścicielka Denise Steininger zabierała więc niepełnosprawnego szczeniaka ze sobą do pracy, czyli do domu opieki w Thornton w amerykańskim stanie Kolorado.

Chihuahua od razu wniosła dużo radości do domu opieki i zdobyła serca jego mieszkańców. Mimo że roznosiła ją energia i chęć życia, miała coraz większe kłopoty z chodzeniem.

Współpracownik Denise Steininger zasugerował, że powinna skontaktować się z Bollman Technical Education Center, gdzie studenci inżynierii mogliby opracować rozwiązanie dla BeeBee. Szybko okazało się, że to świetny pomysł na nietypowy projekt dla studentów.

Trzej studenci – Hunter Freed, Justin Erickson i Kyle Cary najpierw nagrali film, by dokładnie zaobserwować, w jaki sposób chora chihuahua się porusza. Następnie zaprojektowali niewielki wózek, by mogła się sprawnie przemieszczać.

BeeBee potrzebowała pół godziny, by przyzwyczaić się do nowego przyrządu. Dziś bez problemu biega mimo swej niepełnosprawności – oczywiście za pomocą wózka.

Denise Steininger chciałaby, aby BeeBee zdobyła certyfikat psiego terapeuty i mogła oficjalnie pracować w domu opieki. AW
 


 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments