Chore psy mogą pomóc ludziom


Czy gdyby wasz pies zachorował na raka zdecydowalibyście się poddać go eksperymentalnej terapii, która mogłaby przyczynić się do wynalezienia leków pomocnych dla osób walczącym z nowotworem?

Naukowcy z amerykańskiego National Cancer Institute (NCI) przekonują, że na psach można sprawdzić skuteczność nowych form leczenia – ze względu na podobieństwo rozwoju choroby nowotworowej u ludzi i psów. Takie badania znacznie przyspieszyłyby opracowanie nowych leków dla ludzi. Chand Khanna z NCI przekonuje, że chętni do przystąpienia do programu bez trudu by się znaleźli. – Wiele osób skorzystałoby z szansy by lecząc swojego psa wziąć udział w walce z rakiem  – mówi. Nie bez znaczenia mógłby też być fakt kosztów. Nie każdego stać na tradycyjne leczenie (operacje, chemioterapia) swojego chorega psa, a za takie eksperymentalne leczenie nie musiałby właściciel psa płacić.

Szacuje się, że w USA na raka choruje ok. miliona psów rocznie. Khanna odpiera ataki obrońców zwierząt, że takie eksperymenty to coś złego. – Naszym priorytetem byłoby wyleczenie tych psów, a przy okazji zbieralibyśmy niezbędne informacje – mówi.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments