Chore psy mogą pomóc ludziom

fot. istockphoto.com

Czy gdyby wasz pies zachorował na raka zdecydowalibyście się poddać go eksperymentalnej terapii, która mogłaby przyczynić się do wynalezienia leków pomocnych dla osób walczącym z nowotworem?

Naukowcy z amerykańskiego National Cancer Institute (NCI) przekonują, że na psach można sprawdzić skuteczność nowych form leczenia – ze względu na podobieństwo rozwoju choroby nowotworowej u ludzi i psów. Takie badania znacznie przyspieszyłyby opracowanie nowych leków dla ludzi. Chand Khanna z NCI przekonuje, że chętni do przystąpienia do programu bez trudu by się znaleźli. – Wiele osób skorzystałoby z szansy by lecząc swojego psa wziąć udział w walce z rakiem  – mówi. Nie bez znaczenia mógłby też być fakt kosztów. Nie każdego stać na tradycyjne leczenie (operacje, chemioterapia) swojego chorega psa, a za takie eksperymentalne leczenie nie musiałby właściciel psa płacić.

Szacuje się, że w USA na raka choruje ok. miliona psów rocznie. Khanna odpiera ataki obrońców zwierząt, że takie eksperymenty to coś złego. – Naszym priorytetem byłoby wyleczenie tych psów, a przy okazji zbieralibyśmy niezbędne informacje – mówi.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments