Co się stało z psami z Rumunii


Na początku maja opisaliśmy wyprawę organizacji K-9 Angels do Rumunii. Współzałożycielki fundacji ratują stamtąd psy i znajdują im domy w Wielkiej Brytanii.

Wtedy modelka Victoria Eisermann, prezenterka telewizyjna Anneka Tanaka-Svenska i piosenkarka Pola Pospieszalska (nominowana do tegorocznej nagrody Serce dla Zwierząt) zabrały z rumuńskiego schroniska suczkę w typie goldena Mabel, mieszańca jamnika z bassetem o imieniu Bobby i brązowego psa Sad Eyes Angel.

>>> Czytaj artykuł „Trzy anioły rumuńskich psów” <<<

Udało im się wtedy wyciągnąć jeszcze dwa psy – mieszańca border collie Spotty Dog (szczeniaka chorego na parwowirozę) i małą, szarą suczkę Hildę, która cierpiała na hipotermię i była odwodniona.

Wszystkie pięć psów zostało wyleczonych, zaczipowanych, zaszczepionych i otrzymało paszporty. W piątek rano cała piątka trafiła do brytyjskiego miasta Dover, a część z nich poznała już swoich nowych opiekunów.

Mabel przygarnęli Scott i Ros Stewartowie z Sheffield, Sad Eyes Angel trafił do Susan i Iana Blannów z Southampton, a Bobbym zaopiekuje się Pamela Gosling (też z Southampton).

Wystarczyło kilka tygodni, by zwierzaki wyciągnięte z małych, ciemnych klatek rumuńskiego pseudoschroniska zmieniły się nie do poznania. Spotty Dog przybrał na masie, ciało Hildy pokryło się puszystym futrem, a wszystkie czworonogi były w piątek nad podziw szczęśliwe i wcale nie przestraszone, choć zmęczone podróżą.

Historia mogłaby mieć zakończenie jak z bajki, ale niestety takiego nie ma – co prawda tę piątkę udało się uratować, dzięki działalności K-9 Angels innych trzysta psów również, ale kolejne miliony wciąż umierają na rumuńskich ulicach i w klatkach z głodu, odwodnienia, chorób i przez ludzką obojętność. AW

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments