Co w gazetach (sz)czeka?

fot. istockphoto

Kłopoty schroniska w Celestynowie. Czy czworonogi w pracy to dobry pomysł? Okrucieństwo „właścicieli” psów. Funkcjonariusze na czterech łapach. Zapraszamy na psi przegląd prasy.

Eksmisja w Celestynowie?
Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Celestynowie grozi likwidacja! Powiatowy Lekarz Weterynarii domaga się poprawy sytuacji zwierząt w tym przytulisku. Na razie wstrzymane zostało przyjmowanie nowych psów.

W grudniu 2008 r. w schronisku odbyła się kontrola Powiatowego Lekarza Weterynarii. Wykazała wiele uchybień – między innymi: przepełnienie i brak oddzielnych pomieszczeń dla szczeniaków i zwierząt chorych. Odnowienia wymagają klatki, a naprawy ogrodzenie, przez które psy swobodnie mogą się wydostawać na zewnątrz, gdzie stwarzają zagrożenie dla ludzi.– Zakazałem przyjmowania nowych zwierząt. Mam bowiem nadzieję, że kiedy zwierząt będzie w schronisku mniej, poprawią się automatycznie warunki bytowe pozostałych zwierząt. Jeśli uchybienia nie zostaną usunięte do połowy kwietnia będę zmuszony do nałożenia kar administracyjnych, a jeśli i to nie poskutkuje, szukać zaczniemy schroniska, które przejmie zwierzęta, a schronisko w Celestynowie zamkniemy –mówi Powiatowy Lekarz Weterynarii Grzegorz Kurkowski.

Więcej na stronie: www.linia.com.pl

Pies łagodzi obyczaje
Coraz więcej pracodawców godzi się by do pracy przychodzić z psem. Czworonogi towarzyszą między innymi pracownikom firmy Google. Ale również w Polsce coraz częściej w biurach można spotkać psiaki. – Nie widzę przeszkód, żeby pracownicy przyprowadzali swoje psy, pod warunkiem, że nie są one agresywne – mówi Krzysztof Muc z warszawskiej firmy rekrutacyjnej.
Czworonogi nie tylko dobrze wpływają na atmosferę w biurach, ale i pomagają w sprzedaży. Jeden z przedstawicieli handlowych firmy kosmetycznej na objazd po klientach zabiera swojego ukochanego kundelka. – Właścicielki sklepów z kosmetykami to głównie kobiety. Są zachwycone moim psem, co przekłada się na ilość towaru jaki u mnie zamawiają – zdradza.

Więcej na stronie:  www.dziennik.pl

Psie nieszczęścia
Ponad rok trwał dramat młodego amstaffa w Myszkowie. Zwierzę było maltretowane przez nadużywających alkoholu właścicieli. Sąsiedzi zareagowali dopiero po kilkunastu miesiącach i wezwali odpowiednie służby.  – Stan psa był dramatyczny, nie mieliśmy wątpliwości, że trzeba go odebrać właścicielowi – mówi Adam Sroka, powiatowy lekarz weterynarii.
Burmistrz miasta wydał decyzje o czasowym odebraniu Tytana jego właścicielom. Pies znajduje się pod opiekę częstochowskiej fundacji „For Animals”.
– Obecnie przebywa w bezpiecznym miejscu. Zaczął nawet nieśmiało merdać ogonem i wychodzi na pierwsze spacery – mówi Renata Mizera, prezes Fundacji „For Animals”.

Więcej na stronie: miasta.gazeta.pl/czestochowa/

Interwencja Pogotowia i Straży dla Zwierząt w Trzciance przerwała koszmar kilkuletniego boksera. Pies trzymany był na jednej z posesji w Okonku. Jego właściciele kilka miesięcy temu wyjechali za granicę. Nowi – psem się nie zajmowali.

– Dido był skrajnie wychudzony.  Przywiązano go łańcuchem do budy, która nie zapewniała mu żadnej ochrony przed zimnem. Odchody z kilku miesięcy świadczyły, iż nie był wyprowadzany na spacery, przyznali to zresztą sami „opiekunowie” – mówi Grzegorz Bielawski z Pogotowia i Straży dla Zwierząt.
Pogotowie i Straż dla Zwierząt zbiera dla niego karmę oraz pieniądze na leczenie. Do tej pory koszty wizyt, opieki i transportu wniosły ponad 1100 złotych.

Więcej na stronie: pila.naszemiasto.pll

Funkcjonariusze na czterech łapach
Owczarek niemiecki Drago rozpoczął służbę w Straży Miejskiej w Białymstoku. Jest psem patrolowo-tropiącym, będzie wykorzystywany do tropienia osób, które dokonały napadu, rozboju czy kradzieży.

Więcej na stronie: bialystok.naszemiasto.pl

Inny owczarek niemiecki zasilił szeregi komendy powiatowej policji w Brzegu. Dwuletni pies był szkolony w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.-  Taki funkcjonariusz jest nam bardzo potrzebny. Poprzednik przeszedł na emeryturę i przez kilkanaście miesięcy byliśmy bez psa – mówi Bogusław Dąbkowski z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Więcej na stronie: www.radio.opole.pl

Z kolei zachodniopomorski garnizon policji prowadzi nabór psów do służby. Poszukiwane są foksteriery, labradory, beagle, spaniele, owczarki (niemieckie, belgijskie lub kaukaskie) sznaucery olbrzymy lub mieszańce tych ras. Psy w wieku od 8 miesięcy do 2 lat powinny odznaczać się dobrym stanem zdrowia, brakiem ukrytych wad budowy anatomicznej, a także posiadać udokumentowane i aktualne szczepienia ochronne. Ponadto muszą charakteryzować się bardzo dobrym instynktem łowieckim oraz brakiem reakcji na bodźce rozpraszające i strzały.

Więcej na stronie: www.kurier.szczecin.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments