Czworonogi w Katowicach mają europejską klinikę

fot. Kobold PR

Dwie sale operacyjne, wideoskop w każdym gabinecie, ambulans medyczny, a obok hotel i spa dla zwierząt – klinika za blisko milion złotych została otwarta w Silesia City Center w Katowicach. To oddział SmartVet – największej sieci klinik weterynaryjnych w Europie, jest ich ponad 20, działają na terenie Niemiec i pracuje w nich ponad 200 lekarzy weterynarii.

Serce, ciepło i cierpliwość dla zwierząt, no i oczywiście fachowość – tego oczekuje od lekarzy weterynarii Olaf Thamm, założyciel SmartVet (2006, Berlin). Thamm jest specjalistą od zwierząt egzotycznych i właścicielem papugi kakadu o imieniu Luis. Jego kliniki są połączone siecią intranetu, co umożliwi polskim lekarzom konsultowanie na bieżąco skomplikowanych przypadków z kolegami z Niemiec.
 


 

Klinika została otwarta w centrum handlowym, by ułatwić organizację czasu zabieganym właścicielom zwierząt. Gdy wybiorą się na zakupy, mogą przy okazji przebadać podopiecznego w klinice, a jeśli nie ma takiej potrzeby, zostawić go na czas pobytu w centrum w hoteliku, którzy został wyposażony w dźwiękoszczelne ściany, aby gwar nie niepokoił zwierząt.
 


 

Karetka SmartVet niczym nie różni się od karetek dla ludzi. Została wyposażona m.in. w aparat RTG, ultrasonograf i urządzenie do monitorowania czynności życiowych czworonożnego pacjenta. Będzie obsługiwała pacjentów kliniki, ale planowane są też bezpłatne konsultacje w poszczególnych dzielnicach Katowic. Lekarze weterynarii sprawdzą stan uzębienia i wagę czworonogów, udzielą porad właścicielom. SmartVet zamierza też uczyć przedszkolaki, jak postępować ze zwierzęciem i jak się nim opiekować. 

SmartVet planuje także otwarcie klinik w Łodzi i w Warszawie. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments