14.08.2012
Czworonożni towarzysze podróży
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Podróżowanie ze zwierzętami jest zbyt skomplikowane – tak uważa 35 proc. Polaków, którzy właśnie z tego powodu nie zabierają z sobą pupila na wakacje.
40 proc. ankietowanych to właściciele psów i kotów. Z badania, które przeprowadzili portal Casamundo i TNS OBOP Polska wynika, że tylko 5 proc. właścicieli zwierząt domowych podróżuje wraz z nimi.
– Polacy chcą wyjeżdżać na wakacje w towarzystwie, nie tylko bliskich osób, ale także czworonogów, lecz organizacja wypoczynku z psem czy kotem okazuje się często problemem – uważa Thorsten Kerwin, dyrektor generalny serwisu Casamundo.
Z badania wynika także, że najwięcej osób, bo 40 proc., podróżuje z rodziną, a tylko 7 proc. samotnie. AW
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
10.07.2025
Zapisz się na RAW PALEO WARSAW DOG RUN i pomóż bezdomnym zwierzętom
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
RAW PALEO WARSAW DOG RUN to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich, którzy kochają psy, ruch na świeżym powietrzu i chcą zrobić coś dobrego. Tegoroczna edycja łączy bieganie z psem w formie canicrossu i dogtrekkingu z akcją charytatywną #BiegamDobrze dla Zwierzaków, wspierającą bezdomne psy i koty w całej Polsce.
undefined
09.07.2025
RAW PALEO WARSAW DOG RUN: pies i opiekun na wspólnej trasie
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Już tej jesieni w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja RAW PALEO WARSAW DOG RUN – wyjątkowego wydarzenia, które łączy miłość do czworonogów z pasją do biegania. Będzie sportowo, emocjonalnie, a przede wszystkim wspólnie – bo w canicrossie i dogtrekkingu nie chodzi tylko o wynik, ale o więź, zaufanie i wspólne pokonywanie kilometrów. To coś więcej niż sport – to styl życia, który zyskuje coraz więcej fanów.
undefined
04.07.2025
Ciężkie chwile po tragedii w Ząbkach: mieszkańcy poszukują swoich pupili
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
W czwartek, 3 lipca, po godz. 19 w podwarszawskich Ząbkach doszło do pożaru w jednym z budynków na osiedlu przy ulicy Powstańców. Ogień momentalnie objął cały dach i rozprzestrzenił się dalej, powodując ogromne zniszczenia. Ponad 500 osób w ułamku sekundy straciło dach nad głową, a teraz mierzą się z kolejną tragedią – poszukują swoich zwierząt.
undefined